טיפים לבחירת גנן מומלץ

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

כולנו רוצים שהגינה או החצר שלנו תהיה מעוצבת ומתוקתקת אבל לא לכולנו יש זמן או היכולת לטפל ולתחזק אותה באופן שוטף. לגנן מקצועי יש את הכישורים, הניסיון והכלים להפיק את המרב מהחלל החיצוני שלכם ביעילות ובמהירות. במדריך זה, ריכזנו עצות מומחים וטיפים כיצד למצוא את הגנן המושלם עבורכם ועבור הגינה שלכם.

עיצוב או תחזוקה

גַנָן

לכל גנן יש התמחות בתחומו. לחלק מהגננים יש התמחות בתכנון ובנייה ואחרים בתחזוקת גינות. אתם צריכים להחליט האם אתם רוצים שגנן יעצב גינה חדשה או יתחזק גינה קיימת. חלק מהגננים עשויים להתמחות בעיצוב גינה, בעוד שאחרים עשויים להיות מומחי בנייה. אם אתם רוצים לעצב גינה חדשה כדאי לחפש גנן עם כישורי תכנון ועיצוב. מומלץ להתייעץ עם הגנן על מנת להבין האם יש צורך בשירותים נוספים והאם הוא עובד עם אנשי מקצוע נוספים על מנת להעניק אלמנטים נוספים בעיצוב החצר כמו למשל נגר על מנת לבנות ספסלי נוי או בתי ציפורים לגינה.

אם כבר יש לכם גינה ואתם מחפשים מישהו לתחזוקה שלה, אתם צריכים מישהו עם מומחיות בתחזוקה שוטפת המתאימה לסגנון הגינה שלכם. התייעצו עם הגנן והסבירו לו את הצרכים של הגינה שלכם על מנת להבין האם הוא האיש המתאים לעבודה.

בקשו המלצות מחברים ומשכנים שלכם

אם אתה חדשים באזור או שבדיוק פיטרתם את הגנן שלכם, בקשו מחברים ושכנים להמליץ על גנן שהם מכירים. אם אין לכם חברים במקום החדש, אתם יכולים לבקש מהשכנים או מהקולגות שלכם להציע גנן טוב שהם מכירים היטב או שהם משתמשים בשירותיו. אם אתם רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה, בקשו מהשכנים לראות את הגינה שלהם ואת העבודה שעשה הגנן. אם אתם אוהבים את הגינה שלהם, אתם יכולים לשקול לשכור את אותו גנן לבית שלכם.

בדקו את הפרויקטים הקודמים שעשה.

אם אתם רוצים לעצב גינה חדשה, כדאי שתבדקו את פרויקטי העבר של גננים כדי לקבל מושג על עבודתם. בקשו לראות גינות שעיצב ללקוחות אחרים על מנת להבין האם הסגנון שלו מתאים למטרות שלכם. גם אם אתם רוצים לשכור גנן כדי לתחזק את הגינה שלכם כדאי לשאול אותם על סוגי גינה ונופים שהם כבר עבדו עליהם. בקרו באתרים או בדפים העסקיים של הגננים כדי לראות אם אתם אוהבים את סגנון העבודה שלהם או לא.

חפשו באינטרנט

מכיוון שאנו חיים בעידן דיגיטלי, הדרך הטובה ביותר לחפש משהו היא לחפש באינטרנט. אם אתם לא מוצאים גנן טוב לפי הפניות מחברים ושכנים, אתם יכולים להריץ חיפוש באינטרנט. לרוב הגננים ושירותי הגינון הנחשבים יש נוכחות מקוונת כך שלקוחות פוטנציאליים יכולים למצוא אותם באינטרנט. לשירותי הגינון הרציניים והטובים ביותר יש אתר ודפים עסקיים ברשתות החברתיות. לכל השירותים הנחשבים יש דפי פייסבוק ואינסטגרם משלהם. אתם יכולים לבדוק את האתרים שלהם כדי לראות את סוג השירות שהם נותנים על מנת לקבל מושג על העבודה שלהם. גננים שבטוחים בעבודתם מציגים את הפרויקטים שלהם באתר האינטרנט שלהם.

קראו ביקורות באינטרנט

יתרון נוסף של חיפוש באינטרנט אחר כל עסק הוא שאתם יכולים לבדוק את הביקורות שפרסמו הלקוחות הקודמים. מומלץ לא להסתמך רק על הביקורות באתר האינטרנט שלהם מכיוון שהן עשויות להתפרסם על ידי העובדים שלהם. עדיף לבדוק את הביקורות בגוגל, ברשתות החברתיות או באתר חוות דעת מיוחד. בדיקת הביקורות יכולה לעזור לכם להחליט אם לשקול לשכור גנן או לא.

ניסיון

גַנָן

בין אם תבחרו לשכור גנן בודד או שירות של חברה, תמיד שאלו על הניסיון שלהם. אתם לא רוצים להפקיד את הגינה שלכם בידיים של גנן שאינו יודע את העבודה ועלול לעשות לכם נזק. על אף שגננים מנוסים עשויים להיות יקרים יותר, הם בדרך כלל מספקים איכות עבודה טובה יותר ומעניקים ללקוח ראש שקט. כדאי לחפש גנן שיש לו לפחות חמש שנות ניסיון.

התמחות

אם אתם מחפשים לבצע משימה מיוחדת בגינה שלכם, כדאי לשקול גם את ההתמחות של הגנן. יש גננים שמתמחים בתחזוקת צמחים ושיחים, בעוד שאחרים בעלי ניסיון בטיפול בעצים. אם ברצונכם לבצע משימה כמו גיזום עצים או הסרה של עצים מתים, עליכם לחפש אדם מנוסה בטיפול ותחזוקת עצים. גם כאן, כדאי לבקש לראות עבודות קודמות בסגנון העבודה שאתם רוצים לבצע. 

השוו את המחירים והשירותים

אתם צריכים לשאוף למצוא שלושה עד חמישה גננים כאופציות ולבסוף לבחור אחד מהם עבור הפרויקט שלכם. ברגע שאתם מוצאים אותם, הצעד הבא הוא לעשות השוואה של השירותים והמחירים שלהם. כך תוכלו לקבל מושג על עלות השוק עבור עבודה מהסוג שאתם זקוקים לה בגינה שלכם, ולמצוא את שירות הגינון שייספק את העבודה במחיר המשתלם ביותר.

editor
editor
דילוג לתוכן