השוואת קופות גמל

נובמבר 20, 2022

בחירת קופת גמל אפקטיבית לעתיד היא החלטה חשובה מאוד, מכיוון שמדובר על הכסף שיכנס לכם מידיי חודש לחשבון הבנק כאשר תפרשו. הפרישה היא ללא ספק אחד מהרגעים המפחידים ביותר, שבהם אתם לא ממש יודעים איך תסתדרו ללא עבודה קבועה. בעזרת השוואת קופות גמל תוכלו להיות הרבה יותר חכמים ולהגיע להחלטה שתהיה אפקטיבית עבורכם. כי על מנת שתוכלו לעבוד היום בראש שקט אתם צריכים לדעת שאתם מסודרים בעתיד. את השקט הנפשי לעתיד משיגים רק על ידי השוואת קופות גמל ובחירה הקופה המושלמת עבורכם.

אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי

קופת הגמל הזאת הינה קופת הגמל הבסיסית של חברת אלטשולר שחם. כך שאם אתם בוחרים בתוכנית זו אתם לא לוקחים יותר מידיי סיכונים והולכים על בטוח. גולת הכותרת של הקופה הזאת היא התשואה הגבוהה שלה, אשר בשנה שחלפה הסתכמה בכמעט 10%. מדובר על תשואה גבוהה שתספק לכם סכומי כסף גבוהים במידה ותחליטו לנהל בה את קופת הגמל שלכם.

אך כיאה לאחת מהחברות הגדולות ביותר בשוק, דמי הניהול בחברה אינם נמוכים ולכן חשוב שתוודאו אותם מראש. תסתכלו על הכדאיות שלכם ותוודאו כי מדובר בצעד נכון מבחינתכם. כל החלטה שאתם מקבלים צריכה להיות של עלות אל מול תועלת, פי כמה כאשר אתם פונים לחברה גדולה כמו אלטשולר שחם.

אנליסט קופת גמל להשקעה כללי

ככל הנראה אינכם מכירים את חברת אנליסט, היא לא משתייכת לחברות הגדולות בשוק של קופות הגמל. אך מדובר בחברה ותיקה שקיימת משנת 1985, כך שיש לה ניסיון רב בתחום קופות הגמל. אם תבחרו בקופת הגמל של חברת אנליסט תוכלו לקבל גם כאן תשואה גבוהה מאוד, מדובר על תשואה של 9.5%. אמנם מדובר על תשואה נמוכה מאשר התשואה של אלטשולר שחם אך עדיין מדובר בתשואה יפה מאוד.

יתרון נוסף זה דמי הניהול אשר ביחס לחברות האחרות הם יחסית קטנים ופחות מורגשים. כמובן שאתם צריכים להיות מאוד זהירים ולברר מראש את כל הפרטים על מנת שתדעו הכול. אל תשאירו את עצמכם עם מידע חלקי כי זה יכול להתנקם בכם בעתיד.

מיטב דש גמל להשקעה מסלול כללי

בדומה לחברת אלטשולר שחם, גם חברת מיטב דש הינה חברה מוכרת אשר מנוהלות בה מאות אלפי קרנות של ישראלים רבים. כך שאתם יכולים לדעת שאתם נמצאים בידיים מקצועיות של חברה מיומנת ומקצועית אם נציגים שישמחו לענות לכם בכל רגע. כאן התשואה כבר יותר נמוכה, אך עדיין מדובר על אחוזים יחסית יפים כאשר אתם מקבלים שירות של חברה גדולה. האחוזים עומדים על תשואה של 8.5%, שהם לא אחוזים מאוד גבוהים אך הם בהחלט סבירים.

גם כאן כיאה לחברה גדולה ומוכרת דמי הניהול יכולים להיות גבוהים, אך תוכלו למצוא לא מעט מסלולים שבהם דמי הניהול יותר נמוכים. הכוח נמצא בידיים שלכם רק תשתמשו בו צורה חכמה.

ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי

החברה הרביעית שנרצה לספר לכם עליה זאת חברת ילין לפידות, אולי החברה הכי פחות מוכרת בסיקור הזה שלנו. הנקודה המשמעותית ביותר של החברה הזאת לא מול כל שאר החברות הגדולות זה דמי הניהול הנמוכים שלה. תוכלו למצוא בחברה לא מעט מסלולים עם דמי ניהול נמוכים, גם המסלול הזה שאנו מספרים לכם עליו מגיע עם דמי ניהול אטרקטיביים במיוחד.

אתם בטח שואלים את עצמכם מהי התשואה במסלול הכללי של חברת ילין לפידות? אז נכון להיום התשואה עומדת על קצת פחות מ-8%. אך בשילוב עם דמי הניהול הנמוכים יכול להיות שיש לכם כאן עסקה שתהיה משתלמת עבורכם. תסתכלו על התמונה הרחבה ורק לאחר מכן תקבלו את ההחלטה הסופית.

 

כלל גמל לעתיד כללי

ורגע לפני שאנו מסיימים לסקור לכם את החברות, הגענו לחברה החמישית והאחרונה שלנו. החברה הזאת היא חברת כלל ביטוח, שככל הנראה יצא לכם כבר לשמוע עליה פעם או פעמיים. מדובר באחת מהחברות החזקות בשוק שנמצאים בה מאות אלפי לקוחות מכל הארץ, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר.

התשואה של חברת כלל גמל הינה דומה מאוד לתשואה של ילין לפידות, קצת פחות מ-8%. אך בשונה מילין לפידות כאן אתם מקבלים חברה ותיקה עם רזומה עשיר בתחום של ניהול קופות גמל. אך עוד מינוס קטן שחשוב מאוד לספר לכם עליו לפני שתקבלו את ההחלטה הסופית היא עלות ניהול התיק. כאן דמי הניהול יכולים להיות גבוהים, ולכן כדאי שתבחנו את כל האופציות על מנת להגיע להחלטה המושלמת עבורכם.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים קופת גמל?

לפני שאתם רוכשים מוצר מחנות אתם עושים בדיקה מקיפה על מנת לוודא שלא תיפלו בפח, אז למה שלא תעשו את אותה הבדיקה כאשר אתם רוכשים קופת גמל? מדובר אולי על אחת מההחלטות החשובות ביותר שתעשו בחיים שלכם, ואסור לכם לקחת כאן סיכונים. קופת הגמל היא תעודת הביטוח שלכם לעתיד, ואין מקום לטעויות או להחלטות שאינכם בטוחים לגמרי עליהם.

אך מה לעשות שכיום ישנן מגוון רחב של חברות ביטוח ואין ספור של קופות גמל אפשריות עבורכם? אז איך תקבלו את ההחלטה המושלמת עבורכם? פשוט תבדקו מה כל קופת גמל נותנת לכם על ידי השוואת קופות גמל. אם תבדקו כל קופת גמל על פי הקריטריונים הבאים תדעו באופן וודאי שעשיתם את הבחירה המושלמת עבורכם.

שירות לקוחות וזמינות: 

אחד מהנושאים החשובים ביותר שאתם צריכים לבדוק כאשר אתם מחפשים חברה שתספק לכם קופת גמל זה איכות השירות והזמינות שלה. דמיינו מצב בו אתם צריכים לקבל תשובות על קופת הגמל שלכם, אך לדאבונכם אף אחד לא עונה לכם. סיטואציה כזאת יכולה להיות מאוד מתסכלת ואתם עשויים להרגיש גם חוסר אונים שנמצא סביבכם כמעט בכל פינה. לכן כאשר אתם מבצעים השוואת קופות גמל תוודאו כי לחברה שבה אתם בוחרים יש שירות לקוחות טוב הזמין בשעות הנוחות לכם. 

התשואה:גרף עולה על טאבלט, דף ועט

זה אולי הנושא החשוב ביותר שאתם צריכים לבחון לפני שאתם בוחרים בקופת גמל. התשואה זה בעצם הסכום אשר מתווסף להשקעה בקופת הגמל שלכם. ככל שהתשואה תהיה גבוהה יותר כך תקבלו יותר כסף. השאיפה שלכם כמובן צריכה להיות בחברה שבה קופת הגמל מגיעה עם תשואה גבוהה, כך תוכלו לדעת שהכסף שלכם נמצא בידיים טובות. בנוסף ככל הנראה הכסף שאתם משקיעים בקופת הגמל יגדל בעקבות התשואה הגדולה שמספקת לכם החברה שבה בחרתם שתנהל לכם את קופת הגמל.

דמי הניהול: 

הנושא האחרון שאתם חייבים לשים אליו לב בעת השוואת קופות גמל זה הנושא של דמי ניהול. דמי הניהול הם הכסף אותו לוקחת מכם החברה על מנת לנהל את קופת הגמל שלכם. יכול להיות שיהיה מדובר בסכום נמוך או בסכום גבוה, הכול תלוי בחברה שבה אתם בוחרים. לכן תשימו לב לנושא הזה, מכיוון שהוא יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון.

editor
editor
דילוג לתוכן