חשמלאי מומלץ

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

בין אם מדובר בעבודת חירום להחלפת מערכת חיווט מסוכנת, או פרויקט שיפוץ בית הדורש התקנת תאורה ומכשירי חשמל חדשים, עבודות חשמל צריכות להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בעל ניסיון על מנת לשמור על בטיחותכם ובטיחות בני משפחתכם. הבאנו לכם כמה טיפים ודברים שיש לקחת בחשבון כדי לבחור את החשמלאי המתאים ביותר עבורכם:

המלצותחַשׁמַלַאי

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא חשמלאי איכותי היא על ידי המלצות מחברים, משפחה, עמיתים, שותפים עסקיים ואחרים שאתם מכירים. אם הייתה להם חוויה חיובית עם חשמלאי בעבר, הם ישמחו להמליץ לכם עליהם. זוהי דרך מצוינת להתחיל את החיפוש שלכם מכיוון שהיא מצמצמת במהירות את מספר המועמדים לאלו שיש להם כבר רקורד של שביעות רצון לקוחות בקרב אנשים שאתם סומכים עליהם.

רישיון וביטוח

כאשר אתם מראיינים חשמלאים, בקשו לראות את הרישיון והביטוח שלהם. הגורם החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת חשמלאי הוא לבדוק שיש לו רישיון. רישיון הוא הערובה שלכם לכך שבעל המקצוע אכן עשה את הקורסים והעבודה המעשית הדרושים, והוא מוסמך לבצע את העבודה בצורה בטוחה ונכונה. בקשו תמיד לראות את הרישיון שלהם, וודאו שהוא עדכני. כמו כן, חשוב לוודא שלחשמלאי יש ביטוח אשר מכסה את כל העבודות הנדרשות במסגרת הפרוייקט שלכם. בקשו לראות עותקים של מדיניות הביטוח וודאו שהביטוח בתוקף. 

כישורים וניסיון

לא כל החשמלאים מספקים את אותה איכות עבודה, לרבים יהיו כישורים נוספים או ניסיון בתחומים שונים של עבודות חשמל, ולחלקם אולי אפילו הסמכות מיוחדות.  שאלו כמה זמן הם בעסק ועל איזה סוג של פרויקטים הם עבדו בעבר. חפשו חשמלאי שיש לו לפחות 3 שנות ניסיון בתחום. וכשאתם שואלים את השאלות האלה – הקשיבו היטב לאופן שבו הם משיבים על השאלות. אם הם מסבירים דברים בשפה פשוטה כדי שתוכלו להבין, זה רמז שהם יודעים מה הם עושים. אם הם משתמשים בהרבה מונחים מעורפלים או טכניים ומדברים מעל הראש שלכם, הם עשויים להיות לא אמינים.

כמו כן, מומלץ לשאול שאלות אשר רלוונטיות לגבי העבודה שלכם כמו למשל מהי תקופת האחריות להתקנה חדשה (חלקים ועבודה) או כמה זמן הם מצפים שעבודה כמו שלכם תיקח. כך תוכלו לקבל יותר מושג לגבי איכות העבודה שלהם.
כשאתם רוצים לבנות לדוגמה מטבח חדש, חשוב שהחשמלאי ידע בדיוק היכן תרצו למקם את התנור והמדיח ולמקם עבורכם שקעים בהתאם.

קראו ביקורות

חַשׁמַלַאי

בדקו אם קיימת נוכחות דיגיטלית לחשמלאים שאתם שוקלים להשתמש בשירותם.בין אם מדובר במנעולן גגן ואף רואה חשבון, לרוב בעלי המקצוע היום יש אתר אינטרנט או לפחות דפים עסקיים ברשתות החברתיות. בדקו את המידע הזמין באתר שלהם. כמו כן, קראו ביקורות ותגובות ברשתות החברתיות על מנת להבין האם לקוחות קודמים היו מרוצים מהעבודה שלו, והאם החשמלאי סיים את העבודה בזמן וגבה מחיר סביר.

בצעו השוואת מחירים

כדאי לקבל לפחות 3 הצעות מחיר, למעשה כמה שיותר יותר טוב. ודאו תמיד שאתם ברורים לגבי סוג העבודה שאתם צריכים כמו גם את סוגי החומרים שבהם תרצו להשתמש. וודאו שהחשמלאי נותן לכם הצעת מחיר עם פירוט מחירים שכן כך יהיה קל יותר להשוות הצעת מחיר אחת לאחרת. שימו לב שבחירת חשמלאי על פי המחיר בלבד אינה נבונה מכיוון שיש עוד דברים חשובים שיש לקחת בחשבון.

editor
editor
דילוג לתוכן