טלפון כשר מומלץ

דצמבר 24, 2022

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

כשאתם שומעים את המונח "כשר", סביר להניח שהדבר הראשון שעולה לכם לראש זה האוכל שהוכן לפי דרישות התזונה של ההלכה היהודית. בעוד שהמושג של אוכל כשר משתייך לברית הישנה, יש לנו גם מוצרים כשרים עכשוויים יותר, כולל טכנולוגיה מודרנית, כמו טלפון כשר!

מה זה כשר בטכנולוגיה המודרנית? ספציפית, אנחנו רוצים לדבר על הטלפון הכשר. אבל מה זה, ואיך בדיוק טלפון הופך "כשר"?

מקורו של הטלפון הכשר אמנם מגיע מהיהדות החרדית, אבל הוא מצא את דרכו גם לקהילות אחרות. במאמר זה, נסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת על סוגי הטלפון האלה וגם נספק לכם רשימה של מכשירי הטלפון הכשרים הטובים ביותר אשר נבדקו על ידי צוות המומחים שלנו על מנת לעזור לכם למצוא את הטלפון המתאים ביותר לצרכים שלכם.

איך הטלפון הכשר משתלב בשוק?טלפונים כשרים

האיסור החרדי על השימוש באינטרנט השפיע על עולם הטכנולוגיה. במובנים רבים, הטלפון הכשר הוא פשרה בין טכנולוגיה מודרנית לבין הקפדה על עקרונות ההלכה היהודית. חלק מאנשי העסקים היהודים למשל, עדיין צריכים להשתמש בטלפון נייד כדי לנהל עסקים עם אותם שותפים עסקיים מחוץ לאמונתם ולקהילה שלהם.

איסור השימוש באינטרנט לא מהווה איסור השימוש בטכנולוגיה עצמה. אין שום דבר רע, כשלעצמו, בטלפון הסלולרי. מכיוון שהרעיון להשתמש במכשיר טכנולוגי רק לצורך דיבור לא נראה בעייתי לחלוטין, הוצג הרעיון של טלפון כשר.

סוגי טלפונים כשרים

כל הטלפונים הכשרים מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות.

  • הסוג הראשון הוא מה שאתם מחשיבים כטלפון הכשר הבסיסי, קיימות אופציות עם דלת נפתחת או כאלה עם מקלדת נשלפת. סוג זה של טלפון כשר יוצר ללא יכולת להתחבר לאינטרנט.
  • הסוג השני של טלפון כשר הוא פשוט סמארטפון רגיל שקיבל "עדכון חומרה" מותאם שבו הותקנו מסננים השולטים בשימוש באינטרנט. עדכוני חומרה דומים אפשר למצוא בסמארטפונים למבוגרים ולפעמים בסמארטפונים לילדים.

בואו נבחן מקרוב את שני סוגי הטלפונים.

הטלפון הבסיסי הכשר

בדרך כלל, הטלפון הכשר הבסיסי יהיה מכשיר של יצרניות כמו נוקיה, LG, או כל מותג אחר של טלפונים סלולריים מסוג ״פליפ״ (דלת נפתחת) או נשלף שניתן להשיג היום בשוק. ההבדל המשמעותי הוא שבוצעו בטלפונים הללו שינויים כדי להתאים לצרכים של המשתמש המיועד.

לטלפונים בסיסיים כשרים אין גישה לאינטרנט, לרדיו, לאפליקציות, למצלמה, אין אפשרות לנגן וידאו או אודיו, ובדרך כלל אין להם אפילו יכולות שליחת הודעות טקסט. זהו טלפון לביצוע שיחות ותו לא.

כפי שאתם יכולים לדמיין, שימוש בטלפון בדרך זו מבטיח שהסוללה תחזיק מעמד זמן רב יותר, וחבילות הסלולר יהיו זולות יותר. בנוסף, המכשירים גם הרבה יותר זולים מהסמארטפון הממוצע שקיים כיום. היתרון של טלפונים כשרים מסוג זה הוא שהם בטוחים לשימוש עבור ילדים.

חלק מהטלפונים הכשרים מקבלים גם מדבקה הולוגרפית, המונחת לרוב על פני מצלמת הטלפון. זה מצביע על כך שמנהיגים חרדים אישרו את הטלפון ושהוא עונה על ההגדרה של טלפון סלולרי כשר.

הסמארטפון הכשר המותאם (מסנן חומרה)

בעוד שחלק מהזרמים הדתיים היהודים ישתמשו רק בטלפון הכשר הבסיסי ביותר, זרמים אחרים מאפשרים את הרעיון של סמארטפונים כשרים.

רוב (אך לא כל) פונקציונליות האינטרנט מושבתת בסוג זה של סמארטפון. המדיה החברתית ואפליקציות הגלישה מסוננות. לרוב מדובר בסמארטפונים פשוטים של סמסונג או מותג אחר התומך במערכת ההפעלה אנדרואיד.

הסמארטפונים עוברים שינוי כך שניתן להשתמש רק באפליקציות ספציפיות, כמו אפליקציות לקניות מצרכים, Waze, שירותי בנקאות או מאגרי מידע יהודיים. בחלק מהסמארטפונים הכשרים יש חנות אפליקציות כשרה, שממנה ניתן להוריד את האפליקציות הכשרות או אפליקציות אחרות העומדות בתקן האיכות של המסננים שיש לכם בסמארטפון. כמובן שבסופו של דבר הטלפונים האלה מיועדים לביצוע שיחות בעיקר.

מהי חבילת טלפון כשרה?

בהתחשב בכך שקיימים טלפונים כשרים, זה טבעי שתשאלו האם קיימת גם חבילת סלולר כשרה. קיימות חבילות סלולר המוצעות על ידי חברות הטלפון והן נוטות להיות זולות יחסית.

עבור טלפונים בסיסיים למשל, תזדקקו לחבילה אשר מאפשרת לכם שיחות בלבד, מכיוון שכל תכונות האינטרנט וההודעות הושבתו במכשיר, מה שמוזיל את עלות החבילה.

האם טלפונים כשרים מיועדים רק לקהילה היהודית?טלפונים כשרים

עבור חברי הקהילה היהודית החרדית, טלפונים אלה מספקים את המינימום של תכונות, כפי שהנחיות הדת דורשות. במובנים רבים, "כשר" מייצג "ראוי" או "חוקי", ועם המשמעויות הללו, לטלפונים כשרים יכול להיות מקום גם בקהילות שמרניות אחרות. אבל אם לוקחים את זה אפילו צעד קדימה, הטלפון הכשר מצא גם צרכנים בין דמוגרפיות אחרות. גם אם אתם לא משתייכים לקהילה שמרנית, אתם עשויים לראות את היתרון בשימוש בטלפון נייד עם יכולת לשיחות בלבד.

תעשיית הטלפונים הכשרים פורחת במובנים רבים, ויכולות להיות מספר סיבות לכך. אז מי עוד יכול להרוויח מטלפון שמבצע שיחות בלבד?

אנשים שרוצים להתנתק

באיזו תדירות אתם מרגישים שאתם צריכים להתנתק ממרתון החיים לכמה זמן? באופן שבו העולם מתנהל כיום, זה יכול להיראות כמו משימה בלתי אפשרית.

גם אם אינכם רוצים לשנות את אורח החיים, אולי תרצו טלפון פשוט לביצוע שיחות כשאתם מטיילים. במקום להשבית עשרות פונקציות בסמארטפון שלכם ואז למצוא את עצמכם מתפתים להחזיר אותן לפעולה באמצע החופשה שלכם, טלפון כשר יכול להוות אלטרנטיבה טובה.

מבוגרים שלא מסתדרים עם טכנולוגיה או אנשים המחפשים פשטות

זה מובן לחלוטין כאשר אדם מבוגר נרתע מלהשתמש בסמארטפון. המאפיינים הרבים יכולים לעתים קרובות להיות מבלבלים עבורם.

מבחינת נוחות השימוש, שום דבר לא מנצח טלפון כשר. אין בו תפריטים מסובכים, פונקציות מרובות או התראות מאפליקציות שונות. טלפונים כשרים מושלמים לאנשים המחפשים פשטות, שכן הם יכולים לחייג ולבצע שיחות טלפון בקלות.

הורים עם ילדים

מובן שהורים רבים רוצים לדחות כמה שאפשר את רכישת הסמארטפון לילדים. יחד עם זאת, הם רואים את הערך בנגישות לילדים שלהם כשהם לא בבית. הפתרון הוא טלפון כשר. אין גישה לאינטרנט, אין הודעות טקסט, אבל הם תמיד יכולים לדבר עם הילד שלהם ולוודא שהוא בסדר. חשוב לזכור שיש גם טאבלטים לילדים שיכולים לספק את הפונקציות החשובות עבורם.

editor
editor
דילוג לתוכן