טלפונים זולים

נובמבר 28, 2022

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

בעלי תקציב מוגבל? למדו כיצד לבחור את הסמארטפון הטוב ביותר עבורכם

בחירת הטלפון הזול המושלם אינה פשוטה, ויש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון. לפני שאתם מבצעים את הרכישה, תרצו לוודא שיש לכם את כל המידע כדי להקל על ההחלטה שלכם. במאמר זה נפרט את הקריטריונים העיקריים שאתם צריכים לשים לב אליהם.

שקלו אילו תכונות יש לכל אחד מהמכשירים האלה להציע ואילו מהם אתם מקריבים עבור תג מחיר נמוך יותר. חיי סוללה, מספר המצלמות והדגם שלהן, קצב הרענון של התצוגה וסוג ערכת השבבים המניעה את הטלפון הם כל הדרכים שבהן טלפונים זולים יכולים להבדיל עצמם מהתחרות.

במקרים מסוימים, תוכלו להשוות טלפונים לאפשרויות יקרות יותר כדי לעזור לכם להחליט על אילו תכונות אתם מוכנים להתפשר בתמורה לדגם בעלות נמוכה יותר.

באופן כללי, תחום אחד שבו יצרניות טלפונים מצמצמות בו עלויות עבור דגמים זולים הוא איכות החומרים. לדוגמה חברות רבות משתמשות בפלסטיק לכיסוי הטלפון במקום מתכת וזכוכית. טלפונים זולים יותר עשויים להיות מורכבים גם מלוחות LCD במקום מסכי OLED.

תחום נוסף שיש לקחת בחשבון הוא עדכוני תוכנה ותמיכה. ראינו שמכשירי אנדרואיד זולים יותר משתמשים בגרסאות ישנות יותר של מערכת ההפעלה או מבטיחים מעט מאוד שדרוגים לגרסאות עתידיות. לסמסונג יש את אחת ממדיניות השדרוג הטובות יותר עם מערך ה-Galaxy A שלה, בנוסף אפל נשארת בולטת עם תמיכה בדרך כלל בחמש שנים של עדכוני iOS למכשירי ה iPhone שלה.

על איזו מערכת הפעלה לסמארטפון כדאי ללכת?

משום שמדובר במכשירים זולים, אין הרבה ברירה כשזה מגיע למערכות הפעלה לסמארטפון. למעט מוצר אחד, כל סמארטפון בתקציב נמוך מריץ את מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרואיד. עם זאת, אנדרואיד זו מערכת נוחה ופשוטה לשימוש, בין אם טלפוני אנדרואיד זה משהו חדש עבורכם, ובין אם אתם כבר שנים משתמשים במערכת ההפעלה. ייתכן שקיימות גרסאות ישנות יותר אשר לא נתמכות עוד עם עדכוני אבטחה רגילים וחסרות תכונות חיוניות.

אם iOS הוא יותר הקטע שלכם, יש לך רק אפשרות אחת. ייתכן שהאייפון 8 של אפל יתחיל להראות את השפעות גילו בשלב מסוים, אבל הוא עדיין במבצע ונשאר מכשיר תוצרת אפל בתקציב מצוין.

מה עליי לחפש בתצוגת סמארטפון?

בעוד שמכשירי הדגל מצוידים במסכים הטובים, הגדולים ובעלי הרזולוציה הגבוהה ביותר, עדיין תוכלו למצוא סמארטפונים זולים עם מסכים באיכות גבוהה. למכשירים זולים יש בדרך כלל רזולוציית מסך מינימלית של 720p, אבל כמה חלופות מעט יקרות יותר מציעות צגים ברזולוציית Full HD (1,080p) לצפייה חדה יותר.

רוב הסמארטפונים הזולים שאנו ממליצים עליהם משתמשים בטכנולוגיית פאנל LCD, שהיא תמורה נהדרת ומספקת עבור המחיר שאתם משלמים. עם זאת, אנחנו מתחילים לראות צגי AMOLED צצים גם בקצה התחתון של סקאלת המחיר  ים, שמייצרים צבעים אפילו טובים יותר ורמת שחור עמוקה יותר.

חיי סוללה וביצועים

טלפונים זולים אינם מצוידים ברכיבים הכי איכותיים. אבל זה לא אומר שהביצועים שלהם גרועים – רחוק מכך, עם צ'יפים מהירים למדי שמופיעים לעיתים קרובות במכשירים ברמת איכות סבירה. כדי לקבל מושג למה לצפות מביצועי הטלפון, הסתכלו על מהירות השעון של השבב (נמדדת ב-GHz) בנוסף כדאי לבדוק כמה זיכרון RAM יש בפנים (כל מכשיר עם יותר מ-GB 4  זיכרון יעשה את העבודה בצורה יפה).סמארטפון ליד לפטופ

פרט חשוב מאוד הוא חיי הסוללה, אשר משתנים ממכשיר למכשיר. כשאתם שוקלים לבחור את הטלפון הזול הבא שלכם, שימו לב לקיבולת הסוללה של הטלפון (הרשומה ביחידות mAh), ככל שהמספר גבוה יותר, כך תוכלו לצפות שהסוללה תחזיק מעמד זמן רב יותר לאחר טעינה בודדת. אם אתם לא בטוחים איזה מכשיר כדאי לבחור, ריכזנו את הטלפונים העמידים ביותר במקום אחד עבורכם.
חשוב לזכור שטלפונים עד 1500 שקל , יגיעו בהתאם עם סוללה קטנה יותר ממכשירים העולים 2000-5000 שקלים. בנוסף, לא כל הסמארטפונים יכולים להתחבר לכל המכשירים, לדוגמה שואבי אבק רובוטיים או מצלמות רכב, זו תכונה שחשוב לבדוק בסמטארטפון אם יש ברשותכם את אחת המכשירים הללו.

כמה מקום אחסון כדאי שיהיה למכשיר?

זה מדהים כמה אחסון אתם יכולים לנצל בטלפון עם אפליקציות, משחקים ותמונות. ההמלצה היא לרכוש מכשיר עם לא פחות מאשר GB 32 של אחסון מובנה, ורצוי למצוא מכשירים עם חריץ לכרטיס micro SD, כיוון שכך תוכלו להוסיף יותר מקום זיכרון נוסף כאשר האחסון הפנימי שלכם יתמלא בסופו של דבר, וזה לא יהיה יקר במיוחד.

כיצד אנו בודקים את הטלפונים הזולים הטובים ביותר

אנו מעריכים טלפונים במחירים זולים באותו אופן שבו אנו בוחנים את מוצרי הדגל של החברות. אנו מבצעים בדיקות בעולם האמיתי כמו גם אמות מידה סינתטיות במשך מספר ימים כדי להעריך את הביצועים והערך של המכשיר. זה כולל בדיקת סוללה, הכוללת גלישה ממושכת באינטרנט בסלולר עם בהירות מסך של 150 ניטים.

מבחינת ביצועים, אנו משתמשים ב-Geekbench 5 כדי למדוד מהירות כללית ולהשוות מול טלפונים באותו טווח מחירים. ואותו הדבר נכון עם GFXBench לבדיקות גרפיקה. אנחנו גם מבצעים בדיקות עריכה/המרה של וידאו משלנו באמצעות אפליקציית Adobe Premiere Rush כדי לאמוד מהירות בעולם האמיתי.

לצורך הערכת מצלמות בטלפונים זולים, נצלם מספר תמונות בתנאים שונים ונשתמש בטלפונים אחרים במחיר סביר באותם תרחישים על מנת לבצע השוואות זו לצד זו.

editor
editor
דילוג לתוכן