כיריים אינדוקציה מומלצות

יולי 24, 2022

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

כיצד לבחור כיריים אינדוקציה למטבח שלך השנה

היתרונות והחסרונות

למה כדאי לשדרג לאינדוקציה?

כיריים אינדוקציה פופולריות מאוד בעיצוב המטבח הישראלי. המראה שלהן הוא לא היתרון היחיד, ויש להן יתרונות רבים שיכולים להקל עליכם מאוד בזמן הבישול. הן מאפשרות בישול מהיר ויעיל בזכות יכולתן להתחמם במהירות גבוהה לטמפרטורה מדויקת ופיזור חום יעיל, תוך שהן חוסכות בחשמל ובאנרגיה. בנוסף, הן בטוחות יותר וקלות מאוד לתחזוקה. יתרונות אלה הופכות אותן לאחד האביזרים השימושיים ביותר במטבח שלכם, וחוסך לכם משמעותית בזמן הבישול והניקיון.

ומה החסרונות?

למרות כל היתרונות, כמו לכל דבר- יש גם כמה חסרונות: הגדול ביותר הוא כנראה מחירם הגבוה ביחס לכיריים המסורתיות (יכולים להגיע למעל 5000 שקלים), כמו גם הצורך בכלים מיוחדים שיוכלו להגיב למשטח שכן הכיריים פועלות על טכנולוגיה אלקטרומגנטית. כלומר, הכלים חייבים להכיל בתוכם ברזל כדי השחום מהמשטח יעבור אליהם (כלים מברזל יצוק או בעלי אישור התאמה לכיריים מסוג זה). לחלק מהאנשים מדובר בהוצאה נוספת במידה ואין להם כלים מתאימים.

מה כדאי לשקול?

כמחפשים לקנות כיריים אינדוקציה כדאי לקחת בחשבון מספר דברים שיבטיחו את הבחירה המתאימה ביותר עבור המטבח שלכם:

כמה מבשלים?

קיימים גדלים שונים ומגוונים של כיריים אינדוקציה וחשוב שתדעו כמה אתם רוצים לבשל עליהם כדי שתוכלו לחסוך כסף לטווח הארוך. למשל, אם אתם מבשלים הרבה או עבור מספר רב של אנשים צריך יהיה לקחת בחשבון את מספר אזורי הבישול של הכיריים. לרוב המשפחות גודל סטנדרטי של 4 אזורי בישול בדרך כלל מספיק על מנת לבצע את רוב פעולות הבישול- כמובן שהכל תלוי בהעדפות האישיות וגודל המטבח.

מה התקציב שלכם?

מחירם של כיריים אינדוקציה יכול לנוע בין 1500-5000 שקלים ומעלה בהתאם לגודל, החומר ממנו הן עשויות, התכונות הנלוות והטכנולוגיה. כדאי לקחת בחשבון גם את מחיר הכלים המיוחדים במידה ואלה לא קיימים ברשותכם. המחיר גם יושפע מכמות הפיצ’רים שתרצו להוסיף לכיריים שלכם (למשוכללים מביניהם יש אפילו חיבור לסמארטפון!).

איזה סוג תרצו?

קיימים סוגים ועיצובים שונים ומגוונים של כיריים אינדוקציה, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. חשוב שתבדקו עד כמה הכיריים מתאימות למטבח ולסוג הבישול שלכם, ותקחו בחשבון גם את החומר ממנו עשוי המשטח בישול (קיימים סוגים שונים של זכוכית וחלק מהם יכולים להיות שבירים ועדינים יותר מהאחרים).

מה מידת העוצמה שאתם צריכים?

ככל שיש לכם כיריים עם עוצמה גבוהה יותר, ועם טווח טמפרטורות רחב יותר כך תוכלו לשלוט יותר על הדיוק בבישול שלכם- גם כאן הטווח הוא אישי ותלוי מאוד בסוג הבישול בו אתם בדרך כלל משתמשים. צריך לקחת בחשבון שככל שהכיריים עוצמתיות יותר כך הן ישתמשו ביותר חשמל ויצריכו הספק גבוה יותר (והמחיר יהיה בהתאם).

בטיחות מעל הכל!

כשמבשלים בכמויות גדולות תמיד קיים סיכון לטעויות לכן צריך לקחת בחשבון שלכיריים שתבחרו יש מנגנונים המאפשרים למנוע או למזער את הנזקים במידה והטעויות ייתרחשו. לדוגמה אם שכחתם לכבות את הכיריים בסיום הבישול רצוי שיהיה להן מנגנון כיבוי אוטומטי, או אם התבשיל נשפך מהסיר או לחצתם בטעות על כפתור הדלקה ולא שמתם לב כדאי שיהיו לכיריים חיישני בטיחות שיתריעו לכם על כך. בנוסף, אם יש לכם ילדים קטנים או בעלי חיים, מומלץ מאוד לוודא שקיים מנגנון נעילת בטיחות שישמור עליהם מפגיעה.

במה כיריים אינדוקציה עדיפות על גז?

יש לא מעט סיבות להעדיף כיריים אינדוקציה- הן משתלבות יפה במטבחים המודרניים ויש להן יתרונות רבים על כיריים גז מבחינת מהירות הבישול, בטיחות, נוחות שימוש, קלות תחזוקה וצריכה באנרגיה. למרות מחירם הגבוה, אתם תקבלו כלי נוח שישמש אתכם לאורך זמן, ואפילו יחסוך לכם כסף לטווח הארוך כל עוד תיקחו בחשבון את מידת ההתאמה של הכיריים לצרכים האישיים שלכם ותבחרו בסוג המתאים ביותר עבורכם.

 

Yuval
Yuval
דילוג לתוכן