כסא בטיחות מומלץ 

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

בתור הורים חדשים, יש הרבה דברים שאנחנו צריכים ללמוד, ומהר. לוחות זמנים להאכלה, החלפת חיתולים, טיפול בגזים, שיניים, צעצועי התפתחות, וכו'. יש הרבה מה לשקול ולזכור ואתם תגלו שאתם רוכשים שפע של ידע ומעמיקים על כל דבר, בכל זאת, מדובר בחיים של הילד שלכם. לכן כשמדובר בכסאות בטיחות לרכב, אנחנו כאן לעזור לכם ללמוד את כל הדברים שאתם צריכים על מנת לעשות את הבחירה הנכונה עבור ילדכם.

אתם תזדקקו לכיסא בטיחות לכל ילד שנוסע במכונית שלכם. סבים וסבתות, מטפלות – אם ילדכם מתכוון לנסוע במכונית שלהם, הם יצטרכו מושב בטיחות לשם כך (אתם יכולים, כמובן, להעביר אותו בין מכוניות). החוק בישראל קובע שילדים חייבים לנסוע בכיסא בטיחות מגיל לידה עד גיל 3, ובבוסטר לילדים עד גיל 8, או עד שהם מגיעים לגובה של 145 ס"מ – מה שיקרה קודם.

רבים ממושבי הבטיחות חולקים את אותו סט תכונות. הבחירה האמיתית בין כסא אחד למשנהו תהיה ככל הנראה על פי סיכום כולל של המפרט המתאים לילד שלכם, כמו גם תכונות נוספות שקיימות בכסא כגון תוספות נשלפות לתינוקות או ידית נשיאה.

 

ישנם גורמים שונים שאתם צריכים לקחת בחשבון בעת בחירת כסא הבטיחות המתאים לצרכים של ילדכם ושלכם, כמו למשל, הגיל והמשקל של ילדכם, התאמה של הכסא לסוג הרכב שלכם, מערכות בטיחות מיוחדות כמו מערכת ה-Click-in האוניברסלית יותר של איזופיקס המספקת רמת בטיחות גבוהה יותר, ועוד.

צוות המומחים שלנו בדק עשרות מוצרים הקיימים בשוק ולקח בחשבון את כל המשתנים השונים על מנת לסייע לכם במציאת כסא הבטיחות המתאים ביותר עבורכם. כמו כן, בהמשך המאמר תמצאו מידע שימושי על כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי מושבי בטיחות.

כיצד לבחור את מושב הבטיחות הטוב ביותר עבור ילדכם

אילו סוגי מושבי רכב קיימים?כיסא בטיחות לילדים

ישנן קבוצות שונות של מושבי בטיחות לתינוק שאתם צריכים להכיר:

קבוצה משקל גיל משוער
0 משקל ילוד עד 10ק"ג גיל לידה עד 6-9 חודשים
0+ משקל ילוד עד 13ק"ג גיל לידה עד 12-15 חודשים
0+ ו-1 משקל ילוד עד 18ק"ג גיל לידה עד בערך 4 שנים
1 18-9 ק"ג 9 חודשים עד גיל 4
1 ו-2 25-9 ק"ג 9 חודשים עד גיל 6
2 25-15 ק"ג גילאי 6-4
1,2,3 36-9 ק"ג 9 חודשים עד גיל 12
2 ו-3 36-15 ק"ג גילאי 12-4

הערה: מושבים מסוימים לרכב יתאימו בשתי קבוצות או יותר.

אתם יכולים להשיג מושבי בטיחות בווריאציות של קבוצות אלה. לדוגמה, כסא בטיחות מקבוצה 2/3 מתאים 4 בערך ועד 12, אך אינו מתאים לתינוקות שרק נולדו.

כמה כדאי להוציא על מושב הבטיחות הטוב ביותר?

אם העלות היא גורם מגביל, עדיף שתסתכלו על מושבים שמתאימים לכל אורך שלבי ההתפתחות של ילדכם מגל לידה ועד שהילד שלכם כבר לא צריך להשתמש בכיסא בטיחות או בוסטר לרכב. דגמים אלה עשויים להיראות יקרים יותר כרכישה הראשונית, אך לא תצטרכו להחליף אותם כל שנתיים ככל שילדכם יתבגר.

עלויות נוספות כוללות תוספות מתחברות, כמו גם בסיס איזופיקס. בסיס האיזופיקס אינו מגיע עם כל מושבי התינוק כברירת מחדל, ולמרות שהחיבורים זהים, יצרנים רבים מציעים כעת בסיס קנייני משלהם. חלק מהיצרנים מייצרים בסיס המתאים למושב המכונית שלהם, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון כאשר מסתכלים על המחירים. מחיר מעט יקר יותר על הבסיס עשוי להיות תמורה טובה יותר בטווח הארוך.

מה זה איזופיקס?

איזופיקס היא דרך לחיבור כסא בטיחות לרכב שלכם. הוא נועד להקל על התאמת המושב, שכן מחקרים מראים כי מושבי רכב ישנים רבים מותאמים בצורה לא נכונה, מה שהופך את המושב ללא בטוח. למושבי בטיחות עם איזופיקס יש חיבורים שיוצאים מגב המושב ומחליקים לנקודות ההתאמה של האיזופיקס במכונית שלכם. קיימים מושבים רבים עם חיווי ירוק או אורות (בדרך כלל בבסיס) כדי ליידע אתכם שהמושב מותקן היטב במקומו. איזופיקס מעגן את מושב הבטיחות לשלדת המכונית, ונועל אותו במקומו בצורה מאובטחת יותר מאשר אם הייתם משתמשים רק בחגורת בטיחות. לעתים קרובות נעשה שימוש בקשירה עליונה נוספת או ברגל תמיכה המגיעה לרצפה כדי לעצור את הטיית המושב קדימה במקרה של התנגשות.

כיצד אוכל לדעת מתי הילד שלי גדול מדי עבור מושב הבטיחות שלו?

זה די פשוט להבין מתי ילדכם מוכן לגודל הבא של מושב בטיחות. עם מושבי i-Size, זה מבוסס על גובה:

i-Size תינוקות – מתאים מלידה ועד 85 ס"מ (בערך סביבות גיל 15-18 חודשים)

תינוקות ופעוטות i-Size – מתאים מלידה ועד 105 ס"מ (בערך גיל 4)

פעוטות i-Size – מתאים מ-65 ס"מ עד 105 ס"מ (בערך 15 חודשים עד גיל 4)

ילדים i-Size – מתאים מ-100 ס"מ עד 135 ס"מ (סביבות גיל 4 עד 12, כאשר הם אינם נדרשים לנסוע יותר במושב)כיסא בטיחות לילדים

עבור מושבי R44, מידות המושבים מבוססות על משקל ועולות בקבוצות:

קבוצה 0/0+ – מתאים מלידה ועד 13 ק"ג (עד כ-15 חודשים)

קבוצה 0+/1 – מתאים מלידה ועד 18 ק"ג (עד גיל 4 פחות או יותר)

קבוצה 0+/1/2 – מתאים מלידה ועד 25 ק"ג (עד גיל 7 בערך)

קבוצה 1 – מתאים מ-9 ק"ג עד 18 ק"ג (מגיל 9 חודשים עד גיל 4 בערך)

קבוצה 1/2/3 – מתאים מ-9 ק"ג ועד 36 ק"ג (מגיל 9 חודשים בערך עד גיל 12)

קבוצה 2/3 – מתאים מ-15 ק"ג עד 36 ק"ג (מגיל 9 חודשים בערך עד גיל 12)

קבוצה 3 – מתאים מ-22 ק"ג עד 36 ק"ג (מגיל 5 עד 12 בערך)

ייתכן שילדכם לא יתאים למושב בהתבסס על גילו. זה מאוד תלוי במשקל או בגובה שלהם, אז חשוב למדוד או לשקול את הילד כדי לבדוק איזה כסא עשוי להתאים לו. עקבו אחר המשקל והגובה של ילדכם באופן קבוע כדי לוודא שאתם משתמשים במושב הבטיחות הנכון. אל תסתמכו על אינדיקטורים חזותיים בלבד.

מדוע מושבי בטיחות לתינוקות מונחים עם הפנים לאחור?

מיקום הכסא נגד כיוון הנסיעה בדרך כלל הרבה יותר בטוח. כאשר תינוקות יושבים במושב בטיחות המופנה אחורנית, המעטפת של הכסא פועלת כמגן וסופגת כל מכה במקרה של תאונה. כתוצאה מכך, מכת הכח תתפשט על כל אזור הגב, הצוואר והראש של הילד, ותיצור פחות עומס באופן משמעותי על צוואר התינוקות הרגיש.

מאיזה גיל ילדים צריכים להתחיל לשבת עם הפנים קדימה?

מבחינה חוקית, ילדים יכולים לשבת עם הפנים קדימה מגיל שנה. בשלב זה הם ידרשו לפעמים כיסא בטיחות חדש בהתאם לדגם. עם זאת, מחקרים רבים ממליצים שילדים יישארו עם הפנים לאחור זמן רב יותר מהדרישה החוקית ובמקרים מסוימים עד גיל שנתיים-שלוש לפחות במידה והילד נחשב יחסית קטן בגודלו ומשקלו.

כמה זמן הילד יכול לשבת בכסא הבטיחות ברציפות?

בעוד מושבי רכב תוכננו כך שיהיו נוחים לתינוקות וילדים, מומלץ לתינוקות לא לשבת במושבי הרכב שלהם יותר משעתיים בכל פעם. זה כולל זמן שהם יושבים במושב המחובר לעגלה או מחוץ למכונית. אם הנסיעה שלכם ארוכה, כדאי לעצור ולהוציא את הילד לזמן קצר מדי פעם לפני שתמשיכו בדרככם. יש כיום כמה מושבי רכב שמונחים באופן שטוח לחלוטין עבור תינוקות, וזו אפשרות נוספת.

מה הדבר הכי חשוב לחפש במושב בטיחות של ילד ולמה?בטיחות ילדים

כמו מגוון טיולונים, ישנם דברים חשובים שצריך לבדוק גם במושב הבטיחות. בדקו שהוא עומד בתקני הבטיחות של מכון התקנים. בדרך כלל ממוקמת מדבקה על כסא הבטיחות כדי לציין זאת. כמו כן, ודאו שמושב הבטיחות תואם לרכב שלכם. רובם מתאימים באופן אוניברסלי, אבל עדיף לוודא לפני הרכישה.

מה עוד חשוב לדעת?

מובן מאליו כי יש להתקין את כל מושבי הרכב בהתאם להוראות וההנחיות של היצרן. זה כולל לוודא שאינכם משתמשים במושב זמן רב יותר ממה שמומלץ. ההנחיות אולי אומרות שהכסא מתאים עד גיל ארבע, אבל כל מושבי הבטיחות מבוססים על משקל כך שאם יש לכם פעוט שמנמן מעט או מפותח לגילו, הוא עשוי לעבור את הגבול העליון למשקל המתאים למושב הרבה לפני גיל 4.

כמו כן, אל תתפתו להלביש את ילדכם יתר על המידה כאשר אתם מתכוונים להושיב אותו בכיסא הבטיחות. ילדים נמצאים בסכנת התחממות יתר אם מכניסים אותם למושבי בטיחות עם מעילים, כובעים ושכבות חורף אחרות והם לא יכולים להגיד לכם שחם להם מדי.

editor
editor
דילוג לתוכן