מגדיל טווח מומלץ

ינואר 25, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

יש לכם חיבור פס רחב מהיר, אבל הוא לא מגיע לכל מקום שאתם צריכים בבית? נתקלים לעיתים קרובות בטעינה איטית של תוכן או בתקיעות בזום כאשר אתם יושבים בפינות המרוחקות יותר של הבית שלכם? אם כן, מגדיל טווח עשוי להיות הפיתרון עבורכם. מגדיל טווח יסייע להרחיב את רשת ה-Wi-Fi שלכם כך שתקבלו מהירויות וכיסוי טובים יותר בדיוק היכן שאתם צריכים בחלל שלכם.

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מגדילי הטווח כמו גם כיצד לבחור את המכשיר הטוב ביותר בשבילכם.

כיצד בדקנו את מגדילי הטווח בשוק 

הצוות שלנו בודק את מגדילי הטווח במגוון דרכים, החל מכמה קל לחבר ולהגדיר אותם, עם אילו אפליקציות או תוכנות הם עשויים להגיע, עד כמה הם יעילים, וכמובן, כמה תוספת של טווח אינטרנט אלחוטי הם יכולים להעניק לכם.

בנוסף, הם בדקו אילו מהירויות של נתונים ניתן להשיג במקומות שונים בבית, האם מגדילי הטווח תומכים ב- Wi-Fi 6, וגם האם הם מסוגלים להתחבר לכל נתב קיים. מכיוון שמגדיל טווח Wi-Fi נועד לתמוך בנתב קיים, ולא לשמש כנתב ייעודי בפני עצמו, סביר להניח שתרצו לוודא שהנתב האלחוטי שלכם מסוגל להתחבר אליו לפני שתוציאו כסף על מגדיל טווח.

כיצד לבחור את מגדיל הטווח הטוב ביותר עבורכםמגדיל טווח

איך אני יודע אם אני צריך מגדיל טווח או נתב חזק יותר?

יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מנסים לאבחן את יכולת האינטרנט שלכם ולהחליט בין החלפת הנתב שלכם או פשוט הוספת מגדיל טווח. לפני שאתם קונים מגדיל טווח, בדקו שאכן הביצועים של הרשת האלחוטית שלכם הם שמאטים את הגלישה שלכם וזה לא פשוט חיבור אינטרנט איטי. 

אתם יכולים להשתמש בבודק מהירות פס רחב כדי למדוד מהירויות הורדה במרחקים שונים מהנתב שלכם, ולראות איך המהירות יורדת כאשר אתם מסתובבים בבית. אם אתם מתקשים להשיג חיבור יציב ללא קשר לכמה אתם קרובים לנתב או כמה מכשירים מחוברים אליו, רוב הסיכויים שהוספת מגדיל טווח לא תעזור. זה לא ישפר את מהירות הגלישה או היציבות, רק יעניק לכם טווח גדול יותר בבית.

רכישת נתב אלחוטי חדש יותר היא חובה במקרה זה מכיוון שהחיבור עצמו הוא הבעיה, והוא ישתפר עם נתב איכותי יותר. שדרוג לנתב חדש יותר שיכול להתמודד עם יותר מכשירים או שיש לו תמיכה ב-Wi-Fi 6 תהיה גם הדרך הטובה ביותר להבטיח שתקבלו חיבור אינטרנט מהיר ויציב.

אז מתי כדאי לקנות מגדיל טווח? אם הנתב שלכם מספק חיבור מצוין אבל פשוט לא מגיע לאן שאתם צריכים בבית, מגדיל טווח הוא פתרון מצוין במקרה הזה. למשל במצב שאתם רוצים שהרשת שלכם תכסה כמה קומות של בית או בניין, אבל חלק מהחדרים לא מקבלים אות. מגדיל טווח ייקח את האות הקיים, יחזק אותו וירחיב את טווח ההגעה שלו כך שתוכלו לגשת אליו או לקבל חיבור טוב יותר במקום בו לא יכולתם קודם.

לאיזה מהירויות ניתן לצפות?

חלק ממגדילי הטווח מבטיחים קצבי נתונים גבוהים עד 4.8Gbits/sec, וזה שווה ערך לסביבות 600MB/sec וזה הרבה יותר מהיר מרוב חיבורי הפס הרחב. במציאות, מכל מיני סיבות טכניות ומעשיות, המהירויות שאתם רואים בבית שלכם יהיו הרבה הרבה יותר נמוכות, כשהרבה מרוחב הפס יאבד בחיבור בין מגדיל הטווח לנתב, שלא לדבר על החיבור בין מגדיל הטווח למחשב הנייד או המכשירים שלכם.

ככלל, כל מהירות מעל 15MB/sec תספק את הסחורה. בשביל הפרספקטיבה, נטפליקס ממליצה על מהירות חיבור של לפחות 5Mbits/sec עבור הזרמת תוכן HD ו-25Mbits/sec עבור וידאו 4K. רשת Wi-Fi טובה וחזקה צריכה להיות מהירה מספיק כדי להתמודד עם הזרמת תכני וידאו מרובים בו זמנית ברזולוציה גבוהה.

מה ההבדל בין משחזר wi-fi (רפיטר) לבין מגדיל טווח קו חשמל (Powerline)?

אלו הם שני הסוגים העיקריים של מגדילי טווח והם עושים את אותה עבודה בסיסית. עם זאת, הם פועלים בדרכים שונות. משחזר Wi-Fi הוא קופסה אחת המעבירה נתונים הלוך ושוב בין הנתב שלכם למכשירים האלחוטיים שלכם באמצעות אותות Wi-Fi בלבד. אם למשל, הנתב שלכם ממוקם בקדמת הבית, והמשרד הביתי שלכם נמצא בחלק האחורי, אתם יכולים להתקין רפיטר בנקודת האמצע כדי להגביר את האות במשרד.

ערכת רשת קו חשמל מורכבת משתי קופסאות קטנות (לפעמים יותר) שמתחברות לשקעי חשמל ברחבי הבית שלכם. קופסה אחת מתחברת לנתב שלכם באמצעות כבל Ethernet, בעוד שהקופסה השנייה משדרת אות אלחוטי מכל מקום בו היא נמצאת ומעבירה את הנתונים בחזרה לקופסה הראשונה דרך החיווט החשמלי שלכם.

מערכות קו חשמל הן לעתים קרובות יותר יקרות מרפיטרים, אבל הן מהוות דרך פשוטה יותר להרחיב חיבור רשת למקומות שאחרת קשה להגיע אליהם.

האם מגדיל הטווח צריך שקעי Ethernet?

מגדיל טווח מומלץ

בעידן האלחוטי של היום, שקעי Ethernet עשויים להיראות מעט מיושנים. אבל חלק מהמכשירים, כגון מדפסות וקופסאות ממיר לטלוויזיה, תומכים רק בחיבורים קוויים. חיבור של מכשירים אלה או של המחשב שלכם למגדיל הטווח שלכם באמצעות Ethernet יעניק לכם חיבור אמין ויציב יותר ולעתים קרובות מהיר יותר מאשר אלחוטי.

עם זאת, באופן טבעי, חיבור מכשירים למגדיל טווח באמצעות כבל Ethernet לא יהיה מהיר כמו חיבור קווי ישיר לנתב מכיוון שהאות עדיין צריך לעבור מהנתב שלכם למגדיל הטווח באופן אלחוטי.

אילו תכונות נוספות עליי לחפש במגדיל טווח?

לרוב מגדילי הטווח יש מה שנקרא "פורטל אינטרנט", המציע מבחר תכונות מתקדמות (חלקם מציעים גם אפליקציה לנייד). גישה זו נגישה באמצעות דפדפן אינטרנט, בטלפון או במחשב הנייד. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את הכתובת שסופקה על ידי היצרן – שלעתים קרובות מודפסת או מודבקת על מגדיל הטווח עצמו, או שתהיה רשומה במדריך המצורף איפשהו.

חלק מפורטלי האינטרנט הללו יאפשרו לכם להפעיל רשת אורחים, עם שם והגדרות אבטחה משלה, כך שאורחים

יכולים להתחבר לאינטרנט ללא גישה למכשירים המקומיים שלכם. קיימת גם בקרת גישה, שתאפשר לכם להחליט בדיוק מי יכול להתחבר, ולתזמן כיבוי של החיבור לאינטרנט בזמנים מסוימים – זה עשוי להיות שימושי למשל אם אתם לא רוצים שילדים יכנסו לאינטרנט באמצע הלילה.

קחו בחשבון גם את הגודל של מכשיר המגדיל טווח. רוב היחידות מתחברות ישירות לשקע חשמל, וישנם דגמים מסוימים שהם גדולים במיוחד וחוסמים את השימוש בשקעים שכנים. אם אתם מוגבלים במספר שקעי החשמל בחלל שלכם, אולי כדאי לשקול להשתמש במפצל או לרכוש יחידת מגדיל טווח קטנה יותר.

editor
editor
דילוג לתוכן