מגדל למידה מומלץ

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

פעוטות לעתים קרובות אוהבים לעזור במטבח, וחלקם פשוט סקרנים ואוהבים לצפות במה שההורים זוממים.  אבל כאשר פעוט קטן צריך להגיע אל השיש, מתעוררים חששות בטיחותיים. כאן נכנס לתמונה מגדל למידה המאפשר לפעוטות להגיע למשטחי עבודה בגבהים שונים ללא חשש שיפלו.

בהשראת שיטות ההוראה של מונטסורי, מגדל הלמידה נועד לעזור לילדים ללמוד ולחקור. הוא ידוע גם בשמות מגדל עזר למטבח או מגדל מונטסורי. מגדל למידה הוא מעין תא שמוגבה על שרפרף, לרוב מגיע עם מדרגות או סולם לטיפוס, והוא נועד לאפשר לילדכם להגיע לגובה השולחן או השיש לצדכם.

כדי למצוא את מגדלי הלמידה הטובים ביותר לפעוטות, הצוות שלנו בדק את המוצרים המובילים בקטגוריה.  מומחי המעבדה שלנו בדקו את קלות ההרכבה, איכות הבנייה, היציבות והעריכו כמה קל לנקות את היחידה.  לקחנו בחשבון גם תכונות נוספות, כמו גם אם למגדל הלמידה יש מדרגות, אפשרות לכיוונון הגובה, חלקים נוספים שמתחברים ליחידה, אחסון נוח ועוד. יצרנו לכם כאן רשימה של מגדלי הלמידה הטובים ביותר לפעוטות יחד עם פירוט ויתרונות המוצר.

 מה המטרה של מגדל למידה?מגדל למידה

מגדל למידה יכול לעזור לילדים לגשת בבטחה למשטחי העבודה, להרגיש יותר כמו אנשים בוגרים, לפתח ביטחון עצמי ביכולות שלהם ולטפח תחושת עצמאות. מגדל למידה מאפשר להם להתנסות בדברים חדשים תחת פיקוח. מגדלי למידה מאפשרים לילדים לצפות בכם ביתר זהירות, בין אם אתם מבשלים, מנקים, עובדים או משחקים.

 האם מגדלי למידה בטוחים לשימוש?

הקפידו תמיד לעקוב אחר מפרטי הגיל והמשקל שסופקו על ידי היצרן. לרוב מגדלי הלמידה יש מגבלת גיל התחלתית של 18 חודשים ומעלה. כל ילד הוא שונה, והורים יודעים הכי טוב אם מגדל למידה מתאים מבחינה אינטלקטואלית ופיזית התפתחותית לילדם. בתור התחלה, ניתן להשתמש במגדל למידה עם רשת ביטחון עם ולסובב את הצד הפתוח לקיר או לארונית המטבח כדי שהילד לא יזחל או ייפול בטעות. כאשר הילד מעט גדול יותר, אפשר לתת לו לזחול פנימה והחוצה בחופשיות מכיוון שיש לו את הכישורים המוטוריים לבצע זאת בבטחה.  

 איך לשמור על בטיחות הילדים על מגדל למידה

 כדי למקסם את האבטחה בעת שימוש במגדל למידה, אנו ממליצים לעקוב אחר הפעולות הבאות:

  •  בדקו בקביעות את היחידה כדי לוודא שכל החלקים מהודקים היטב ומוברגים היטב ושאין חלקים רופפים או נזק גלוי.
  • בחנו את הסביבה לפני שאתם ממקמים את מגדל הלמידה – מה נמצא ליד או בהישג יד של הילד (האם הם יכולים להרים את עצמם על השולחן? האם הם נמצאים ליד חפצים מסוכנים כמו סכינים או תנור חם?)
  •  זכרו שהשגחת הורים היא חיונית. חשוב להזכיר לילדים שהם לא יכולים להזיז את מגדל הלמידה לבדם. הם ככל הנראה עדיין ינסו, לכן הקפידו להיות בסביבה ולוודא שהכל מתנהל כשורה.
  •  ודאו שמגדל הלמידה מספק הגנה מספקת לילדכם ומתאים לגובהו בכל שלב בהתפתחות. אין טעם להשתמש במגדל למידה אם המוט העליון נמצא מתחת לאזור האגן של הילד.

כמה אלמנטים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת מגדל למידה

מה לחפש בקניית מגדל למידה:

אחזקת בית טובה

יכולות גובה מתכווננות מאפשרות למגדלי למידה לצמוח עם ילדכם, ובנוסף מאפשרת למספר ילדים בגבהים שונים להשתמש בו.

הקיפול מאפשר אחסון קל בחללים קטנים יותר.

טביעת הרגל חשובה כשאתה גר בדירה או בבית קטן יותר, אבל דגמים גדולים יותר פירושם בדרך כלל תכונות נוספות כמו לוח גיר או אביזרים כדי לשמור על מעורבות ילדך.

מנגנון עליית מדרגה נחמד שיש כדי לעזור לילד להיכנס ולהגיע לגובה המתאים.

חוסן: מגדלי למידה מעץ יהיו יציבים יותר מאלה מפלסטיק.

 גודל מטבחמגדל למידה

גודל המטבח שלכם וכמה שטח אחסון יש לכם הוא גורם חשוב ברכישת מגדל למידה.  אם יש לכם מטבח גדול ופתוח, באפשרותכם ללכת על מגדל גדול יותר. ככל שהמגדל גדול יותר, כך יש לילדכם יותר מקום להסתובב בתוכו, כמו גם לגדול איתו – כלומר יחזיק ליותר שנים בהתפתחות. שימו לב שאם אתם הולכים על מגדל למידה גדול, הוא בדרך כלל יישאר במטבח שלכם באופן קבוע מכיוון שקשה יותר לאחסן אותם. לכן כדאי לרכוש אחד שאתם באמת אוהבים את המראה והנוחות שלו ושהוא מתיישב טוב עם חלל המטבח שלכם.  מצד שני, אם יש לכם מטבח קטן יותר, היינו מציעים מגדל קטן יותר ואף מגדל מתקפל, כך שלא יתפוס הרבה מקום ויכול להיות גם מאוחסן מאחורי הדלת או מתחת למזווה.

גובה השיש

 גובה השיש או האי במטבח שלכם הוא גם משהו שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם רוכשים את המגדל עבור ילדכם. חשוב לוודא שגובה המגדל תואם לגובה משטחי העבודה שלכם או מאפשר כיוונון מתאים.  אנו מציעים למדוד את גובה השיש או האי שלכם ולבדוק את מפרטי המידות של כל מגדל על מנת לוודא שילדכם יוכל להגיע למשטח העבודה בנוחות.

מגבלות גיל ומשקל

מגדלי למידה קומפקטים או קלים במשקלם לרוב יהיו בעלי מגבלות משקל נמוכות יותר.  אם אתם בוחרים מגדל למידה לפעוט בוגר יותר, או שאתם רוצים אחד שיחזיק מעמד להרבה שנים, תצטרכו לבחור באחד מהדגמים הגדולים יותר שיכולים לתמוך בבטחה בילדים גדולים יותר.  למרבה הצער, מגדלי למידה עם מגבלות משקל גבוהות יותר נוטים להיות גדולים יותר בגודלם וקשים יותר לאחסון, מה שעלול להוות בעיה אם חלל המטבח שלכם קטן יחסית.

editor
editor
דילוג לתוכן