מגהץ קיטור מומלץ

יולי 24, 2022

איך לבחור מגהץ קיטור- מדריך קנייה מקוצר

מהו מגהץ קיטור ולמי הוא מתאים?

מגהץ קיטור הוא סוג של מגהץ אדים המשתמש בשחרור גבוה ועוצמתי של אדי מים על הבגדים, ומספק יישור קמטים אחיד ויעיל יותר ממכשירי האדים המסורתיים. הוא מתאים למגוון רחב מאוד של סוגי בדים בעובי וגודל שונה ולכן זהו אחד המכשירים הנוחים ביותר שניתן לרכוש. יחד עם זאת, מדובר במכשיר מעט יקר יותר מהמסורתי ולפעמים גם קצת יותר מורכב לשימוש, לכן ההשקעה בו משתלמת בעיקר למי שנוהג לגהץ לעיתים קרובות ובכמויות גדולות, שכן השימוש בו יספק גיהוץ מהיר, יעיל ונוח יותר בהשוואה למגהץ האדים הרגיל.

איזה סוגים קיימים?

קיימים שני סוגים עיקריים של מגהצי קיטור:

רגיל

מדובר במגהץ אופקי. לרוב הוא מגיע בעוצמות גבוהות יותר ומתאים מאוד למגוון רחב יותר של סוגי בד. אך מגהצים מסוג זה בדרך כלל גדולים וכבדים יותר, בנוסף למחירם הגבוה.

אנכי

אפשרות נוחה עבור מי שמעוניין לקבל יישור בגדים מהיר וקל תוך זמן קצר. מדובר במכשיר קל וזול יותר מהמגהץ הרגיל המתאים בעיקר לשימוש על פריטים בודדים.

מה בוחנים לפני שקונים?

בבחירת מגהץ קיטור, חשוב שנשים לב למספר תכונות שצריך לקחת בחשבון על מנת לוודא שבחורים את המכשיר המתאים ביותר לצרכים שלכם. לדוגמה גודל, נוחות שימוש, מחירים, אופן פעולה ועוד. כאן תוכלו לקבל סקירה קצרה על המאפיינים של המגהץ שיעזרו לכם לבצע בחירה מושכלת בזמן הרכישה.

גודל ומשקל

הגודל יהיה אחד המאפיינים החשובים ביותר בקביעת הביצועים והיעילות של מגהץ קיטור. לפני שבוחרים, חשוב לקבוע את מידת השימוש במגהץ והגודל צריך להיות תואם לצרכים על מנת שחווית הגיהוץ תהיה נוחה ויעילה. גודל המגהץ מתייחס לשני פרמטרים: הראשון הוא גודל מיכל המים והוא נקבע לפי הכמות והזמן הנדרש לגיהוץ הבגדים- אם יש לכם צורך בגיהוץ כמות גדולה של בגדים הדורשת זמן רב יותר כדאי שגודל המיכל יהיה תואם כדי שרצף השימוש במגהץ לא ייפגע לעיתים קרובות. אולם, כאן נכנס הפרמטר השני והוא גודל המגהץ עצמו- גודל מיכל המים משפיע על גודל המכשיר וצריך לקחת בחשבון שמכשיר גדול יותר יכול להיות כבד ופחות נוח לשימוש לזמן ממושך. תמצאו את נקודת האיזון בה יהיה לכם שימוש כמה שיותר רציף במכשיר מבלי שתתפשרו יותר מדי על הנוחות שלכם.

טמפרטורה

אחת התכונות (והחסרונות) של מגהץ הקיטור היא הצורך בזמן המתנה ארוך יחסית לחימום המכשיר. עוצמת הטמפרטורה שאליה המגהץ מסוגל להגיע תלויה בהספק. ככל שההספק גבוה יותר כך המגהץ יוכל להגיע לטמפרטורות גבוהות יותר תוך פחות זמן. במכשירים מסוימים קיים מנגנון של ווסת טמפרטורה בהתאם לסוג הבד אותו אתם מגהצים. יש לשים דגש על סוגי הבד עבורם אתם בוחרים את המכשיר- טמפרטורות גבוהות מדי עבור בדים דקים ועדינים עלולות לגרום לנזק לבגדים שלכם.

נוחות

חשוב מאוד שהמגהץ יהיה נוח וקל לשימוש, ויהיה תואם לצרכים שלכם כולל צורת אחזקה וגישה נוחה לכפתורי ההפעלה, כמו גם גודל ומשקל מתאימים על מנת למנוע שימוש מסורבל במכשיר. בנוסף, כדאי גם שכבל החיבור לחשמל יהיה נוח ולא יסתבך בזמן הגיהוץ. לכן, מומלץ מאוד להתנסות ולהשוות כמה מכשירים לפני הרכישה.

בטיחות

ככל שהמכשיר תואם יותר לצרכים שלכם כך השימוש בו יהיה בטוח יותר עבורכם- מכשיר תואם צריך להיות קל ונוח להחזקה. כדאי מאוד לוודא בחירה במגהץ בעל מנגנון כיבוי עצמי שיכול למנוע התלקחות והרס הבגדים במידה והמכשיר נשאר דולק ללא השגחה.

 

מחיר

מחירם של מגהצי קיטור גבוה מעט ממגהצי האדים הרגילים ונע בטווח של 300-1500 שקלים. בחירת מכשיר התואם לצרכים שלכם מוודא שהתמורה מצדיקה את המחיר. מומלץ לבחור בין מספר מכשירים ולהשוות את המחירים ביחס לתכונות שהם מציעים.

סוג תחתית

מרבית המגהצים מגיעים עם תחתית מנירוסטה וזוהי אפשרות זולה ונוחה יותר. אפשרות נוספת היא מגהץ בעל תחתית קרמית המאפשרת פיזור חום איד יותר ועמידה יותר לאורך זמן.

אדים

אם אתם רוצים חווית גיהוץ מהירה ויעילה יותר עליכם לקחת בחשבון את האופן שבו הקיטור משחרר את האדים ולהתאים אותו לצרכים שלכם. שחרור יעל יותר של אדים נקבע לפי התכונות הבאות:

כמות האדים

מי שמחפש גיהוץ מהיר ויעיל יותר גם לסוגי בדים עבים צריך שהמכשיר יוכל לפלוט כמות גבוהה של אדים המסוגלת לכסות שטח נרחב יותר של בד בזמן קצר. כלומר, מכשיר הפולט יותר אדים משמעותו פחות זמן גיהוץ. בחלק מהמכשירים קיים גם מנגנון המפקח על כמות האדים המשתחררת בהתאם לסוג הבד שמגהצים מה שמאפשר שימוש יעיל וחסכוני יותר במים שבמיכל.

מספר יציאות לאדים

כמות האדים שמגהץ קיטור מסוגל לפלוט תלויה בין היתר במספר היציאות הקיימות במכשיר. ככל שיש יותר פתחים כך כמות האדים שייפלטו תהיה גבוהה יותר.

עוצמה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שצריך לקחת בחשבון. מגהץ המסוגל לפלוט כמות גבוהה של אדים חייב להיות עוצמתי, על מנת שהלחץ שהקיטור יפעיל יהיה גבוה מספיק לפעילות יעילה. מומלץ שתוודאו שהעוצמה בה המגהץ מסוגל לפלוט את האדים תואמת לגודל המכשיר.

סיכום ומסקנות

מגהץ הקיטור מצוין עבור אנשים המגהצים בתדירות גבוהה ורוצים לקבל מכשיר איכותי המביא לתוצאות אופטימליות תוך חיסכון בזמן ובאנרגיה. יש מגוון רב של מגהצים ולכן חשוב שתבחרו במגהץ המתאים ביותר בהתאם לצרכים האישיים שלכם- תעשו סקירה מעמיקה, השוו מחירים ותקחו בחשבון את התכונות החשובות. כך תמצאו את המכשיר הטוב ביותר שיתאים לכל כיס.

 

Yuval
Yuval
דילוג לתוכן