מייבש כביסה מומלץ

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

לא תמיד מתאפשר לייבש את הבגדים שלכם על חבל בחוץ כל השנה. בחורף, לכביסה יכולים לקחת ימים להתייבש. ואם אתם מייבשים כביסה על מעמדי כביסה בתוך הבית, הם פשוט משתלטים על החלל. מייבש כביסה איכותי יכול לחסוך זמן וכסף. מייבש כביסה יייבש את הכביסה שלכם מהר יותר וישאיר אותה עם פחות קמטוטים, כלומר פחות זמן בגיהוץ. על אף שחלק מהדגמים עשויים להיות יקרים, הם ללא ספק השקעה טובה לטווח ארוך, במיוחד אם אתם מטפלים בכמות כביסה בלתי נגמרת במהלך השבוע או צריכים לייבש במהירות בגד מרשים לאירוע או פגישה עסקית שיש לכם ביום למחרת.

כשמדובר במכשירים מהסוג הזה, יכול להיות הבדל עצום בביצועים. קיים מגוון של מכונות המציעות שילוב של הגדרות זמן וטמפרטורה ותוכניות משתנות. מכונה איכותית יכולה לשמש אתכם בדיוק לסוגי הבגדים או הפריטים שאתם מעוניינים לייבש כך שהיא לא תתחמם יתר על המידה ותפגע בבד, וכאשר המחזור יסתיים, הכל יהיה יבש ומוכן ללבישה.

הצוות שלנו עשה את הבדיקות והמחקר בשבילכם כדי להגיע לרשימה מקיפה של מייבשי הכביסה הטובים ביותר, כך שתוכלו למצוא את מייבש הכביסה המתאים ביותר לצרכים שלכם. בנוסף, הבאנו כאן מדריך קצר עם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת מייבש כביסה כדי שתוכלו לבצע את הבחירה הנכונה לביתכם.

כיצד אנו בודקים את מייבשי הכביסהמייבש כביסה מומלץ

כדי למצוא את מייבשי הכביסה הטובים ביותר בשוק, המומחים שלנו מכבסים את המקסימום של סדינים, מגבות וחולצות כותנה וסינטטיות במכונת כביסה רגילה. לאחר סיום מחזור הכביסה, הם רושמים את משקל הכביסה הרטובה ולאחר מכן מעבירים את כולה למייבש הכביסה ומכוונים לייבוש כותנה או סינטטי, בהתאם לבדיקה.

הם רושמים כמה זמן המכונה טוענת שייקח לייבש את המטען ומגדירים את הטיימר שלהם – הסיבה לכך היא שדגמים מסוימים מגיעים לסוף המחזור ואומרים שנשארה 'דקה אחת' לפעולה וזה נמשך כך כמעט 15 דקות! הם מריצים כל בדיקה פעמיים כדי לוודא שכל התוצאות מדויקות.

לאחר סיום מחזור הייבוש, הצוות שלנו שוקל את הכביסה המיובשת ומחשב כמה מים הוסרו. הם מציינים אם הכביסה מרגישה לחה, אם יש כתמי לחות ספציפיים, עד כמה החולצות מתקמטות ואם הערימה יוצאת כבלגן.

צריכת האנרגיה נמדדת במהלך כל בדיקה, מכיוון שתוכנית אחת מתגלה לפעמים חסכונית יותר מאחרות. לבסוף, בחנו גם את קלות השימוש והעיצוב הכולל של כל הדגמים. 

מה חשוב לבדוק בעת הרכישה של מייבש כביסה

שיטת ניקוז

מה ההבדלים בין שיטות ניקוז הלחות במייבשי הכביסה השונים?

קיימות 3 שיטות לניקוז הלחות מהמכונה: ניקוז על ידי צינור פליטה, מעבה ומשאבת חום.

דגמי משאבות החום החדשניים משתמשים באוויר חם כדי לחלץ מים שמתאדים לאחר מכן במיכל. בהתחשב בתכונות המתוחכמות שלהם וביעילות האנרגיה המצויינת שלהם, אלה נוטים להיות מייבשי הכביסה היקרים ביותר.

אם התקציב שלכם לא גמיש במיוחד, שקלו מייבש כביסה עם צינור פליטה. אלה מתחברים לצינור או דורשים פתח אוורור כדי להוציא את האוויר החם, ויש להתקין אותם על ידי קיר חיצוני או חלון. זה מגביל את המקום שבו אתם יכולים למקם את המייבש כי אתם צריכים שהחיבור בין השניים יהיה קצר ככל האפשר. חשוב גם שצינור האוורור לא יהיה להיות התעקל או התכופף מכיוון שזה יכול לגרום להיווצרות של מוך, מה שעלול להוות סכנת שריפה.

מייבשי כביסה עם מעבה פועלים על ידי עיבוי האוויר החם מבגדים רטובים למים, אשר נאספים לאחר מכן במאגר נשלף. רוב הדגמים יתריעו לכם מתי המיכל מלא, כך שאין צורך לדאוג מהצפות.

ניקוי קבוע של פתח האוורור יכול לעזור למייבש הכביסה שלכם להחזיק מעמד זמן רב יותר, כמו גם לשמור על ביצועים טובים יותר לטווח הארוך.

תכולת המייבש

מייבשי כביסה נעים בגודל התוף אשר יכול להכיל בין 4 ק"ג ועד ל-10 ק"ג של ביגוד. באופן כללי, 4-6 ק"ג היא אופציה טובה לזוגות, 7 ק"ג מתאים למשפחות של שלושה נפשות, 8 ק"ג הוא אידיאלי למשפחות של ארבע נפשות ו-9-10 ק"ג שימושי למשקי בית גדולים.

אם נתרגם את המשקל לכמות כביסה מסויימת, תוכלו להסתכל על זה כך:

7 ק"ג: 35 חולצות טריקו או שמיכת פוך אחת

8 ק"ג: 40 חולצות טריקו או שמיכת פוך זוגית אחת

9 ק"ג: 45 חולצות טריקו או שמיכת פוך אחת דקה למיטת קינג (לקיץ)

10 ק"ג: 50 חולצות טריקו או  שמיכת פוך אחת עבה למיטת קינג (לחורף)

טכנולוגיית חיישן

מייבש כביסה מומלץ

למייבשי כביסה יש מוניטין רע כזוללי אנרגיה. מותגים ניסו לטפל בכך על ידי יצירת חיישנים המנטרים את הלחות בתוף לאורך כל המחזור ועוצרים את המכונה ברגע שהכביסה שלכם יבשה, וכך חוסכים לכם זמן וכסף.

בבדיקה, הכביסה שלנו יצאה לחה מעט מדגמים מסוימים עם חיישנים, אבל ניתן פשוט להפעיל עוד מחזור קצר יותר עד שהכביסה מתייבשת לגמרי. על אף שמכונות ייבוש עם חיישנים הן בדרך כלל יקרות יותר, הן אמורות לעזור לכם לחסוך בעלויות השוטפות בטווח הארוך.

תוכניות והפעלה

מייבשי כביסה הם ברובם פשוטים לתפעול. ישנם שני סוגים עיקריים: ידני וחיישן. לדגמים ידניים יש לפחות שתיים או שלוש הגדרות: כותנה, בדים סינתטיים ועדינים. למייבשי כביסה עם חיישן יש בדרך כלל יותר תוכניות, מה שמאפשר לכם לבחור את ההגדרה המתאימה ביותר לכל מה שאתם מייבשים ולמזער את הסיכון לנזק לבדים.

רוב המכונות מציעות שלוש דרגות ייבוש עבור הגדרות הכותנה והסינטטי שלהן:

גיהוץ יבש: הגדרה זו משאירה כביסה לחה מעט כדי להקל על הגיהוץ, אך תצטרכו לבצע את הגיהוץ ברגע שהמחזור יסתיים.

ארון יבש: משאירה את הכביסה יבשה מספיק כדי להכניס אותה לארון לאחר סיום המחזור.

יבש במיוחד: הכי מתאים לפריטים גדולים יותר כמו שמיכות פוך או כריות, מכיוון שהגדרה זו מבטיחה שהכל יבש לחלוטין.

גודל המכונה

אנשים רבים ממקמים את מייבש הכביסה שלהם קרוב למכונת הכביסה ולכן חשוב לבדוק אם יש מקום לשתי המכונות. מדדו את החלל שבו אתם רוצים להעמיד את מייבש הכביסה בביתכם. כל עיצוב ודגם יכול להשתנות מעט במידות, ולכן חשוב לוודא שגודל המכונה שאתם מעוניינים בה יתאים לחלל בדיוק. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הס"מ הנוספים של כפתורי המכונה במידה והם בולטים החוצה, כמו גם את הרווח של צינור הפליטה מהקיר.

editor
editor
דילוג לתוכן