כיצד לבחור את הנגר המומלץ לפרויקט שלכם

ינואר 24, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

בחירת הנגר המתאים לפרויקט הבנייה שלכם היא החלטה לא פשוטה. נגר טוב יבין את הצרכים שלכם ויספק לכם עבודת עץ יציבה, אלגנטית ועמידה לאורך זמן. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר עבור הפרויקט שלכם.

1. הפניות מחברים ובני משפחה

בקשו המלצות מחברים ובני משפחה על נגר אמין שאולי הם מכירים או שכרו את שירותיו. שאלו אותם אם הם היו מרוצים מעבודתו, איך התנהלה העבודה, איך הייתה התקשורת איתו והאם הוא הבין את ההנחיות והצרכים שלהם.

במידה והסביבה הקרובה שלכם לא סיפקה לכם מענה, אם אתם עובדים עם אנשי מקצוע אחרים כרגע עבור הפרוייקט שלכם, כמו למשל קבלן שיפוצים או מעצב פנים, הם בוודאי מכירים נגרים אמינים בתחום שהם יכולים להמליץ לכם עליהם.

נגר

2. איזה סוג של נגר אתם צריכים?

בנגרות, יש סוגים שונים של התמחויות:

נגרות  בניין:

הסוג הנפוץ ביותר של נגרות הוא נגרות מבנית. נגרים מבניים מיומנים מאוד בהקמה מהירה של רכיבים מבניים

של בניין כגון עמודים וקורות. נגרי בניין עובדים בדרך כלל על קירוי ומסגרות.

נגרות גימור:

נגרות גימור מתייחסת לכל העבודות שיהיו גלויות לאחר השלמת המבנה. נגרי גימור עובדים לעתים קרובות על דק, ריצוף, בניית מדרגות, התקנת חלונות ודלתות. הם גם עובדים על הקמת פרגולות או מבנים דקורטיביים, ומתקינים בין היתר קישוטים ודפוסים בעץ. נגרי גימור מתמקדים בפרטים הקטנים וברמת דיוק גבוהה.

נגרי ארונות:

ענף נגרות מתמחה המתמקד בבניית ארונות למטבחים, חדרי רחצה, משרדים וכדומה. ייצור רהיטים הוא גם מרכיב בייצור ארונות.

נגרות נוי ואומנות:

נגרים אלו מתמחים בעיצוב ויצירת פריטים אומנתיים ודקורטיביים לבית או לחצר כמו ספסל נוי, שעון לקיר, אדניות, ועוד. 

לכל נגר יש את תחומי ההתמחות שלו והמיומנויות הנדרשות, ואולי לא תמיד יתאים למה שאתם מחפשים. בררו באילו תחומים עוסק הנגר וכמה שנות ניסיון יש לו בתחום.

3. סוגי חומרים

התייעצו עם הנגר, ובדקו  איזה סוג של חומרים וסוג של עץ כדאי לקנות שיתאים לחלל שלכם. בדקו את הכמות והגדלים של החומרים שאתם צריכים להשיג עבור הפרויקט שלכם. ודאו את המחיר לפני שאתם מתחילים את העבודה.

4. עלותנגר

העלויות כוללות את החומרים, סוג הפרויקט ומורכבות העבודה. השיגו לפחות 5-3 הצעות מחיר מנגרים והשוו ביניהן. ישנם שלושה דברים בסיסיים שעליכם לשים לב אליהם בהצעת המחיר:

  • עלות החומרים (החומרים חייבים להיות זהים, או לפחות דומים)
  • שעות עבודה / ימי עבודה
  • דמי שירות עבור סוג הפרויקט (בנייה, תיקון, החלפה)

זכרו שלפעמים הצעת המחיר הזולה ביותר עשויה לעלות לכם באיכות העבודה. יש מקרים שבהם משתלם יותר לבחור הצעת מחיר מעט יקרה יותר שבה מתבצעת עבודה טובה ועמידה יותר. הצעת מחיר זולה עשויה לפעמים לדרוש חידוש לאחר זמן מה.

5. זמינות נגר

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא זמינות הנגר. אתם וודאי תרצו להשלים את הפרויקט שלכם בטווח זמן סביר ולא להיגרר עם השיפוץ בביתכם. וודאו שהנגר זמין לעבודה על הפרויקט שלכם ולא עובד על הרבה פרויקטים במקביל.

אתם רוצים לעבוד עם נגר דייקן ואמין. צרו לוח זמנים והבינו עם איש המקצוע כמה זמן ייקח להם לסיים כל שלב בפרויקט. ערכו חוזה כתוב עם הנגר שלכם ורשמו את העבודות שיש לבצע והדד ליין לסיום.

editor
editor
דילוג לתוכן