כיצד לבחור עורך דין מומלץ לדיני עבודה

ינואר 24, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

הליך משפטי מול המעסיק או העובד הוא אף פעם לא פשוט, לא משנה מה עילת התביעה. למרות ההיצע הגדול של עורכי הדין בישראל, לא פשוט היום למצוא עו"ד שבאמת ירצה לטובתכם ולא יראה אתכם כהכנסה נוספת בלבד. אז איך בוחרים את המועמד הנכון? ריכזנו כמה גורמים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בתהליך הבחירה של עורך הדין המתמחה בדיני עבודה:

כמה זמן עורך הדין עוסק בתחום?חוֹק

אין תחליף לניסיון. עורך דין שעוסק בתחום עשרות שנים הוא כנראה עו"ד ששורק את החומר, מכיר את הטקטיקות הרלוונטיות השונות, וישיג עבורכם תוצאה טובה יותר מאשר עו"ד בעל וותק בתחום של שנה או שנתיים. אל תתנו לעורכי דין חדשים להתגלח עליכם, כי כשמדובר בתחום של ענייני עבודה, רוב הסיכויים שהם לא יעשו עבודה טובה מול עו"ד ותיקים ומנוסים.

באיזה צד עורך הדין מתמחה יותר?

בדיני עבודה, בשונה מהרבה תחומים משפטיים  אחרים, לעורכי הדין יש נטייה לייצג או את העובד או את המעביד, משום שלכל צד יש טקטיקה שונה בתכלית והדרך לגשת לתיק היא שונה מאוד. לכן, בין אם אתם הצד הנתבע או התובע, אפילו עוד לפני שאתם מפרטים לעורך הדין על המקרה שלכם, שאלו אותו איזה צד הוא נוהג לייצג, את המעסיק או את העובד. 

האם עורך הדין מוכר בכותלי בית הדין לענייני עבודה?

למרות שכמעט לכל אדם במהלך חייו חווה עוולות בדיני עבודה, מדובר בתחום נישתי אשר מתקיים בבית דין ספציפי לענייני עבודה. משמע השופטים הם סגל מסוים, והם נוטים להכיר את עורכי הדין הבולטים בתחום משום שאלה מבקרים אותם הרבה ונוכחים אצלם בדיונים עם לקוחותיהם השונים.

לאותם עורכי דין המוכרים על ידי השופטים יש יתרון, ואתם רוצים לשאוף לעבוד עם אחד מעורכי דין החביבים והמוערכים על ידי השופטים.

יש סבירות יפה שהמדיה החברתית תנחה אתכם נאמנה למצוא את עוה"ד הטוב ביותר עבורכם

לכל איזור מגורים יש את בית המשפט לענייני עבודה המשוייך לו. בדקו איזה בית דין לענייני עבודה הוא בעל הסמכות המקומית עבורכם, וגשו לקבוצות בפייסבוק או במדיות חברתיות אחרות של הערים הנמצאות תחת אותה סמכות מקומית של העיר או הישוב בו אתם מתגוררים, או של מקום העבודה שלכם. בקשו שם המלצות לעו"ד הרלוונטי עבור המקרה שלכם. במידה ותראו הרבה תגובות הממליצות על אותו עו"ד, יכול מאוד להיות שזה עורך הדין הבולט ביותר באיזור הרלוונטי עבורכם.

עורך דין

עם איזו תחושה כללית יצאתם לאחר השיחה עם עורך הדין?

תביעה בתחום דיני עבודה היא בדרך כלל תביעה די טכנית – בדרך כלל מדובר במעסיק שלא סיפק לעובד שלו את הזכויות המגיעות לו, והעובד דורש פיצויים. לכן חשוב למצוא עורך דין הבקיא מאוד בחוק, בזכויות המגיעות לעובד – משום שהרבה פעמים אתם תגלו, דרך שאלות מנחות של עורך הדין, שישנן זכויות נוספות המגיעות לכם כעובדים שלא קיבלתם, או במידה ואתם בצד של המעסיק, יכול להיות שביצעתם טעויות ולא סיפקתם זכויות שלא הכרתם ולא ידעתם שעליכם לספק. הניסיון של עורך הדין בתחום דיני עבודה הוא קריטי לתוצאה שתשיגו בבית המשפט, והבקיאות שלו בתיק שלכם ובחוק היא מה שיביא לכם את ההצלחה בהליך המשפטי.

editor
editor
דילוג לתוכן