כיצד לבחור עורך דין גירושין מומלץ

ינואר 25, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

הליך הגירושין הוא הליך קשה במיוחד, ועלול להיות אחת הטלטלות היותר קשות בחיים. אם לא די בכך, ישנם המון עורכי דין שבמקום להקל על ההליך ולנסות לגשר ולפשר בין הצדדים, רק מוסיפים קשיים, אתגרים ומעוררים את רגשות הנקם רק בשביל להכניס עוד כמה מאות עד אלפי שקלים לכיס. למרות ההיצע הגדול של עורכי הדין בישראל, לא פשוט היום למצוא עו"ד שבאמת ירצה לטובתכם ולא יראה בכם עוד תיק מניב. אז איך בוחרים את המועמד הנכון? ריכזנו כמה גורמים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בתהליך הבחירה של עורך הדין המתמחה בהליכי גירושין:

כמה זמן עורך הדין עוסק בתחום?

אין תחליף לניסיון. עורך דין שמטפל בענייני גירושין ומשמורת במשך עשרות שנים, כמעט בוודאות הולך להיות בקיא יותר מאחד שעוסק בפועל במשך שנה או שנתיים. ברור שכל עורכי הדין צריכים לצבור ניסיון איכשהו, אבל התיק שלכם בדיני משפחה הוא קריטי למשפחתכם ולעתיד הכלכלי שלכם, זו לא אמורה להיות חווית הלמידה הראשונה של עורך הדין שלכם.בית משפט לגירושין

זמינות

אין קונפליקט משפטי אישי יותר מאשר ענייני גירושין, ומדובר בהליך מורכב שיכול להימשך זמן רב, ולהבדיל מהרבה תחומים משפטיים אחרים, בתחום הזה כל יום יכול לצוץ עניין חדש או תפנית בתיק, לכן הזמינות עורך הדין שלכם כלפיכם חשובה מאוד. עד כמה עורך הדין שברצונכם להעסיק זמין? רוב משרדי עורכי הדין להוטים להשיג לקוחות חדשים ויגיבו יחסית במהירות לפניות ראשוניות של לקוחות פוטנציאליים. אם משרד עורך דין לא יחזור אליכם מיד בתחילת מערכת היחסים שלכם, אולי כדאי שתחשבו פעמיים אם לשכור את שירותיו. אם עורך דין לא יכול לטרוח ליצור אתכם קשר כאשר הוא מקווה שתעסיקו אותו, סביר להניח שהוא יקח את הזמן עוד יותר שתשלמו לו את התשלום שכר הטרחה הראשון.

איך עורך הדין התנהל בתיקים הקודמים שלו?

לפני הכל נסו להבין מה הגישה בה נוקט עורך הדין: האם הוא משתדל לנסות לגשר בין הצדדים ולסגור בפשרה? תוכלו לקבל מושג על הגישה של עורך הדין לפי התקשורת שלו מולכם – האם בשיחת היעוץ שלכם איתו הוא ניסה לחמם אתכם? האם יצאתם עצבניים יותר מהפגישה, או עם רצון לסגור את העניין כמה שיותר מהר והגון לשני הצדדים?

במקביל, שימו לב שאתם לוקחים עו"ד שידע לעמוד על הרגליים האחוריות עבורכם ולהילחם במידה והתיק שלכם לא יסתיים בפשרה. הרבה עורכי דין בתחום הם לא לוחמניים מספיק ולא יודעים לדרוש את המגיע לכם, מה שעלול לגרום לכם להיות מופסדים בפסק הדין הסופי.

מהו התעריף השעתי של עורך הדין?עורך דין

שאלה זו חשובה, ולא רק מהסיבה הברורה. לעתים רחוקות מומלץ לעבוד עם עורך הדין במחיר הנמוך ביותר שתוכלו למצוא. שכר טרחת עורך דין לדיני משפחה וגירושין יכול להשתנות במידה רבה, ולמרות שתעריף שעתי גבוה יותר אינו ערובה לייצוג איכותי יותר, התעריף הנגבה משקף בדרך כלל את המיומנות והניסיון של עורך הדין. לעורך דין שאינו יכול להתחרות על יכולת אין ברירה אלא להתחרות על עלות.

אם עורך דין שגובה תעריף נמוך יותר עושה זאת מכיוון שהוא פחות מנוסה, ייתכן שהוא לא יחסוך לכם כסף בסופו של דבר. שכר הטרחה של עורך הדין שלכם הוא התעריף השעתי של עורך הדין כפול משך הזמן שהם מקדישים לתיק שלכם. במילים אחרות, התעריף השעתי עשוי להיות נמוך יותר, אך אם ייקח לעורך דין יותר זמן לבצע משימה בגלל חוסר ניסיון או היכרות עם הנושא, בסופו של דבר אתם עלולים לשלם הרבה יותר. וכמובן, אתם עלולים לקבל תוצאה גרועה יותר בפסק הדין עקב חוסר הניסיון של עורך הדין.

עם איזו תחושה כללית יצאתם לאחר השיחה עם עורך הדין?

עורך דין יכול להיראות כמו התאמה מושלמת על הנייר ועדיין לא להיות המתאים עבורכם. זכרו שתעבדו בשיתוף פעולה אינטנסיבי עם עורך הדין שלכם במשך חודשים ואולי אפילו שנים בעניינים שיעשו לכם כאב בטן לדון בהם כל פעם מחדש, ויהיו גורליים לעתידכם מבחינה משפחתית, אישית וכלכלית. עליכם לסמוך ולהרגיש בנוח לעבוד איתו, ולצאת בתחושה שעורך הדין רואה אתכם בתור בנאדם ושאיכפת לו מכם ברמה האישית. תחום הגירושין מערער רגשית והתמודדות עם עורך הדין שלכם אמורה להקל עליכם, לא להחריף את המצב בינכם לבין הפרטנר שלכם או את המצב הרגשי בו אתם נמצאים. עם איזו ההרגשה שהייתה לאחר המפגש/שיחה? האם אתם יכולים לראות שיתוף פעולה טוב איתו ושילחם עבורכם נאמנה במצב הכל כך מורכב הזה?

editor
editor
דילוג לתוכן