רכב היברידי מומלץ

ינואר 25, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

חושבים לקנות רכב היברידי? אולי שמעתם ביטויים כמו מכונית היברידית נטענת עצמאית, היברידית פלאג-אין ועוד, אבל מה בעצם המשמעות שלהם? כיצד מכוניות היברידיות עובדות? יצרנו לכם מדריך קצר שיסייע לכם להבין בתחום המכוניות ההיברידיות ולעזור לכם להחליט איזו מכונית היברידית היא המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

כיצד לבחור את המכונית ההיברידית הטובה ביותר עבורכם

כמו בכל רכישת רכב חדש, זה הגיוני להעריך את הקילומטראז' השנתי שלכם, ולשקול לאילו מטרות תשתמשו במכונית שלכם. אם אתם נהגים בעלי קילומטראז' נמוך יותר, העלויות התפעוליות של בנזין היברידית קונבנציונלית עשויות להפוך אותה לחלופה טובה למכונית בנזין או דיזל, אבל אם אתם מתכננים לנסוע הרבה על הכביש המהיר, רכב דיזל רגיל או אפילו דיזל היברידי ודאי יהיו הגיוניים יותר מבחינה כלכלית.

מהו רכב היברידי? רכב היברידי

רכב היברידי זה רכב שיש לו יותר ממקור אנרגיה אחד. הוא משלב מנוע דיזל או בנזין רגיל עם מנוע חשמלי בשביל להניע את המכונית.

היתרונות של מכונית היברידית כוללים צריכת דלק מופחתת ופליטת CO2 נמוכה בהשוואה למנועי בנזין ודיזל סטנדרטיים – אם משתמשים בהם בצורה נכונה. חלקם יכולים לפעול על חשמל בלבד למרחקים קצרים.

האם רכב היברידי הוא הבחירה הנכונה עבורכם?

אם אתם רוצים להוזיל את העלויות של תחזוקת המכונית, זו יכולה להיות אופציה טובה. מכוניות היברידיות יכולות לעבור מרחקים ארוכים יותר מאשר מכוניות חשמליות בלבד. אם אתם יכולים לנהוג במצב חשמלי בלבד (כלומר במהירויות נמוכות ומבלי להוריד את הרגל מהגז הרבה) תקבלו חווית נסיעה שלווה ומרגיעה כי כמעט ולא יהיה רעש מהמנוע.

אם התחלתם לעשות איזשהו מחקר, בטח ראיתם נתוני (MPG (miles per gallon או ק״מ לליטר גבוהים עבור כמה מכוניות היברידיות. הנתונים הללו מתקבלים בבדיקות מעבדה ולרוב לא תגיעו לחסכון כזה בדלק בנהיגה בעולם האמיתי.

ובכל זאת, אם תיצמדו לנהיגה בעיר ותשמרו על הסוללות טעונות אז מכונית היברידית בדרך כלל תהיה חסכונית יותר ממכונית רגילה המונעת על בנזין או דיזל. עם זאת, אם אתם נוהגים בעיקר בכביש מהיר, ייתכן שהיברידית לא תהיה חסכונית כמו מכונית דיזל מכיוון שתשתמשו במנוע הבעירה רוב הזמן.

איך מכוניות היברידיות עובדות?

האופן שבו שני מקורות האנרגיה עובדים יחד תלוי ביצרן הרכב. למרות שלכולם יש דרכים שונות למזג בין השניים, הרעיון הבסיסי נשאר זהה – כאשר התנאים מאפשרים זאת, מנועים חשמליים יחליפו או יעבדו עם המנוע כדי להניע את המכונית. משמעות העומס המופחת על המנוע היא שימוש בהרבה פחות דלק.

למכוניות היברידיות יש חבילות של סוללות המניעות את המנוע החשמלי. סוללות אלה נטענות מחדש על ידי מנוע הבעירה תוך כדי נסיעה. בלימה גם עוזרת לטעון את הסוללות תוך כדי נסיעה.

מהם הסוגים השונים של רכבים היברידים?Hybrid

מסורתי/היברידי מלא

מכונית היברידית מסורתית היא מערכת שבה יש שני מקורות אנרגיה, מנועי הדלק והמנוע החשמלי, שיכולים לעבוד יחד כדי להניע את הרכב או שניתן להשתמש בכל אחד מהם בנפרד.

היברידי מילד

מערכת זו שונה מההיברידית המסורתית מכיוון שניתן להשתמש במנוע החשמלי רק כדי לסייע למנוע הבעירה, ולא להניע את המכונית בעצמה.

היברידי נטען (פלאג-אין)

להיברידיות נטענות יש טווח חשמלי גדול בהרבה מאשר להיברידיות מסורתיות. כפי שהשם מרמז, אתם אמנם צריכים לחבר אותם לחשמל כדי להטעין את הסוללות, בדומה לטעינת רכב חשמלי, אבל עם מיכל מלא של דלק, היברידיות נטענות יכולות לנסוע לטווח הרבה יותר רחוק מכל מכונית חשמלית.

מרחיבי טווח

מדובר בעיקר במכוניות חשמליות בעלות מנוע בנזין קטן שמטעין את המצברים. המנוע לא מפעיל את המכונית.

editor
editor
דילוג לתוכן