שעון חכם לילדים מומלץ

ינואר 9, 2023

10+ מוצרים שנבדקו
15 שעות מחקר
100 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

הורים רבים מודאגים באופן טבעי מזמן המסך של ילדיהם, ולכן קפיצת המדרגה לרכישת שעון חכם לילד יכולה להיות מאתגרת. שעונים חכמים לא רק מציגים את השעה. שעונים חכמים לילדים מסייעים להורים וילדים לשמור על תקשורת, כמו גם מציעים יתרונות נוספים כגון שיחות חירום, אפשרות לשליחת הודעות טקסט ומעקב GPS. כמובן, קיימים שעונים חכמים לילדים אשר מגיעים עם משחקים, יכולות צילום סלפי ומוזיקה כדי למשוך את הקהל הצעיר. ישנה גם אפשרות לניהול זמן בשעונים חכמים לילדים, בקרת הורים וכן מעקב אחר רמת פעילות על מנת לעודד תנועה.

בסך הכול, הם טכנולוגיה מצוינת אם אתם רוצים להעניק לילדים שלכם תחושה של עצמאות אבל לא ממש מוכנים לקנות להם סמארטפון. צוות המומחים שלנו בחן ובדק עשרות מותגי שעונים על מנת להרכיב את רשימת השעונים הטובים ביותר לילדים כדי שתוכלו בקלות לבחור את השעון המתאים ביותר לצרכים שלכם ושל ילדכם. תוכלו למצוא מגוון שעונים, אשר חלקם כוללים תכונות בסיסיות בלבד, בעוד שאחרים מכילים תכונות מתקדמות יותר. בנוסף, הכנו לכם מדריך קצר שיעזור לכם להבין מה חשוב לקחת בחשבון בעת בחירת השעון החכם המתאים ביותר לילדכם.

כיצד לבחור את השעון החכם הטוב ביותר עבור ילדכם

אם אינכם בטוחים מאיפה להתחיל או שאתם מנסים להבין על אילו תכונות כדאי להסתכל, פירטנו את הקריטריונים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שעון חכם לילדים שלכם.

גיל היעד

השעונים החכמים הידידותיים לילדים מכוונים כל אחד לקבוצת גיל ספציפית. שעשעון חכםונים רבים מתמקדמים בנושא מסוים או מעניקים פונקציונליות שאולי אינם מתאימים לילדים מחוץ לטווח הגילאים המומלץ. לדוגמה, שעון חכם עשוי להיות מסובך מדי עבור ילד צעיר יותר, או במידה והשעון בעל נושא מסוים (כגון מארוול, נסיכות דיסני או מיניונים) הוא עשוי להיות ילדותי מדי עבור נער. לכן כדאי לקחת בחשבון את גיל הילד על מנת להתאים את השעון הנכון עבורו.

עמידות ועיצוב

השעון החכם הטוב ביותר לילדים צריך להיות כזה שמתאים בנוחות על פרקי כף היד הקטנים יותר. דגמים רבים ברשימת השעונים החכמים הטובים ביותר לילדים מציעים מגוון של צבעים ודוגמאות שיעזרו לילדכם לבטא את אישיותם. מעבר לצבע, חפשו עיצובים נוחים ועמידים, רצוי עם רצועות מחומר שקל לניקוי.

בטיחות

שעונים חכמים עשויים להיות הנגיעה הראשונה של ילדכם עם גאדג'טים, ואתם כנראה תרצו לוודא שתהיה זו חוויה חיובית ובטוחה עבורם. השעונים החכמים הטובים ביותר לילדים מציעים בקרת הורים באמצעות אפליקציות שעוזרות לכם לעקוב אחר מה שהילדים הקטנים שלכם עושים ועם מי הם מדברים. חלקם מצוידים בחיישני GPS, אשר מסייעים לעקוב אחר מיקום ילדכם.

קישוריות סלולרית

שעון חכם למבוגרים יסתמך במידה רבה על הסמארטפון אליו הוא משויך. עם זאת, דגמים המיועדים לילדים יתפקדו באופן אוטונומי, כך שילדכם אינו זקוק לסמארטפון משלו כדי להשתמש בשעון. כדי לספק אוטונומיה זו, לשעון החכם יהיה חיבור סלולרי משלו, מה שאומר שבדרך כלל נדרש תשלום חודשי לספק שירות סלולרי.

אילו פעולות יתאפשרו באמצעות השירות הסלולרי? שיחות קוליות, שיחות וידאו, הודעות טקסט, מעקב GPS, שימוש בפונקציות חירום, גישה לאינטרנט, הזרמת מוזיקה, הורדת אפליקציות או תכונות אחרות, זה ישתנה בהתאם לשעון. עם זאת, בכל המקרים ניתן להפעיל ולהגדיר תכונות בקרת הורים על ידי הורה כדי להגביל את מה שילד יכול לעשות עם המכשיר.

בקרת הורים

לשעון חכם טיפוסי לילדים יהיו תריסר או יותר תכונות בקרת הורים שניתן להפעיל ולהתאים באופן ידני על ידי ההורים (באמצעות אפליקציה בטלפון החכם שלהם שמקושרת ישירות עם השעון של הילד). באמצעות כלים אלה, הורה יכול לקבוע באיזו פונקציונליות של השעון החכם הילד יכול להשתמש ומתי הוא יוכל להשתמש בה. לעתים קרובות, אתם יכולים גם להגביל את מי שיכול ליצור איתם קשר דרך השעון.

שעון חכם לילדים

חיי סוללה

הסוללה הנטענת המובנית בשעון טיפוסי למעקב פעילות יכולה להחזיק מעמד למשך מספר שבועות עד שיהיה צורך להטעין אותה (ניתן להטעין אותה בן לילה בזמן שילדכם ישן). עם זאת, חיי סוללה של שעון חכם עם פונקציונליות מפותחת יותר אשר מתחבר לשירות סלולרי, ימשכו בדרך כלל יום אחד בלבד. המשמעות היא שתצטרכו לטעון את השעון מדי לילה כדי להשתמש בו באופן קבוע. סוג המסך של המכשיר וכן רמקול ומצלמה מובנים ישפיעו גם על חיי הסוללה שלו.

פעילויות ומשחקים מובנים

שעונים חכמים ושעוני מעקב פעילות לילדים בדרך כלל מגיעים עם נושא ספציפי או שהם מציעים פעילויות ומשחקים אינטראקטיביים – חלקם בשביל הכיף ואחרים המעניקים אלמנט חינוכי. בעת בחירת שעון, שימו לב איזה נושא, משחקים ופעילויות מוצעים בשעון וודאו שהם מתאימים לגיל ילדכם.

אפליקציות זמינות

בדיוק כמו שעונים חכמים למבוגרים, לחלק מהגרסאות הידידותיות לילדים יש חנויות אפליקציות מקוונות המאפשרות להורים להוריד אפליקציות אופציונליות למכשיר של ילדם. עם זאת, ברוב המקרים, האפליקציות המותקנות מראש בשעון יקבעו את היכולות שלו. Apple Watch SE הוא דוגמה לשעון חכם המציע גישה ל-Apple Watch App Store, שם המשתמשים ימצאו אלפי אפליקציות זמינות להורדה.

האם כדאי בכלל לקנות שעון חכם לילדים?

זו החלטה אישית. שעון חכם אינו פריט הכרחי, אבל הוא יכול להיות חיוני במשפחות מסוימות, במיוחד עבור הורים אשר רוצים לעקוב אחר ילד שנמצא הרבה מחוץ לבית, בין אם נוסע לבד לבית הספר או חוזר ממנו לבד, או נהנה מקצת עצמאות לאחר בית הספר כאשר הוא הולך לחוגים או נפגש עם חברים. שעון חכם מעניק להורים דרך מהירה לבדוק בקלות שהכל בסדר עם ילדם.

בנוסף, הורים שלא רוצים לספק טלפון נייד לילד צעיר אולי יאהבו את האפשרות לספק לילד קצת אוטונומיה בדרך אחרת. השעון יכול להוות צעד ראשון מעולה. חלק מהורים גם יתחברו לאלמנטים החינוכיים של השעון כאמצעי לילדים ללמוד לעקוב טוב יותר אחר הזמן ולשפר את מיומנויות ניהול הזמן שלהם. בנוסף, הילדים יכולים להתקשר באופן עצמאי לסבא וסבתא שלהם ולכתוב להם הודעות.

שעונים חכמים מאפשרים עצמאות מסוימת ועדיין מעניקים להורים שקט נפשי. 

אילו סוגי בקרת הורים זמינים בשעונים חכמים לילדים?שעון חכם לילדים

השעונים החכמים הטובים ביותר לילדים מציעים אוסף מקיף של בקרות הורים המאפשרות למבוגר לנעול או לפתוח תכונות ספציפיות המובנות בשעון, ולאחר מכן להגדיר מגבלות ספציפיות לגבי האופן שבו ניתן להשתמש בשעון.

הכלים הללו מנוהלים באמצעות אפליקציית סמארטפון שההורה מוריד לסמארטפון שלו. אותה אפליקציה מאפשרת להורה לעקוב אחר מיקומו של ילד או להשתתף בשיחות קוליות, שיחות וידאו או הודעות טקסט עם הצעיר העונד את השעון. סוגי בקרת ההורים והמגבלות שניתן להגדיר משתנים מאוד בין מוצרים.

אנחנו ממליצים לשקול את הפונקציונליות של שעונים שונים. האם אתם מחפשים GPS כדי לעקוב אחר ילד בהליכה מבית הספר הביתה? האם אתם מעוניינים להשתמש בשעון על מנת להתכתב בהודעות טקסט עם הילד בעת הצורך? האם חשוב לכם שיהיו בו משחקים או שאולי אתם מחפשים שעון עם יכולת להגביל את הגישה לאינטרנט?

מה ההבדל בין שעון מעקב אחר פעילות לבין שעון חכם?

שעון מעקב פעילות לילדים יציג בדרך כלל את השעה ויש לו פונקציונליות מובנית מוגבלת למעקב אחר תנועות הלובש ושינה. לחלק מהשעונים הללו יש גם דמות מונפשת שמוצגת על לוח השעון אשר מעודדת תנועה ושולחת תזכורות לאדם שעונד את השעון. למכשירים אלו אין גישה ישירה לאינטרנט, כך שלא ניתן להשתמש בהם לתקשורת או למעקב אחר מיקום, למשל.

כשמדובר בשעונים חכמים עם תכונות מלאות, לרוב יש להם קישוריות סלולרית (ובמקרים מסוימים מצלמה מובנית), כך שניתן להשתמש בהם לשיחות קוליות, שיחות וידאו, הודעות טקסט, מעקב אחר מיקום ועוד מגוון רחב של משימות. עם זאת, רובם מגבילים או חוסמים לחלוטין את הגישה לשירותי מדיה חברתית, גלישה באינטרנט, הזרמת מוזיקה ומשחקים אונליין.

editor
editor
דילוג לתוכן